Marek Slezák je prezidentem Asociace komunikačních agentur

pondělí, 25. května 2020, 07:35 Reklama, Lidé MediaGuru

Novým prezidentem Asociace komunikačních agentur (AKA) byl zvolen Marek Slezák.

Marek Slezák, zdroj: AKA

Marek Slezák, zdroj: AKA

Prezidium AKA zvolilo prezidentem asociace na příští dva roky Marka Slezáka, výkonného ředitele agentury Boomerang Communication. Ve druhém kole volby dostal osm z patnácti možných hlasů. 

Prezidium AKA rozhodlo až ve druhém kole. V prvním kole totiž neuspěla Lucie Češpivová, majitelka agentury Dorland. Ta sice měla výraznou převahu v počtu nominací od členů – 22 oproti 4 pro Slezáka, ale o prezidentovi podle stanov rozhoduje právě patnáctičlenné prezidium.

Slezák bude podle svých slov usilovat o změnu stanov AKA tak, aby prezidenta volili všichni členové a nikoliv jen prezidium. Naopak všichni členové volili ředitele AKA. Svoji pozici na další tři roky již před týdnem obhájil Marek Hlavica.

Marek Slezák stojí v AKA za rozvojem vlastních médií, jako jsou Facebook, LinkedIn, ročenka AKA a další dílčí projekty. Boomerang je členem AKA od roku 2016 a zaměřuje se především na content marketing.

Podle stanov AKA nemá prezident žádné výkonné pravomoci a je spolu s ředitelem reprezentantem asociace. „Komunikace dnes hýbe celou společností. A my, agentury pomáháme tuto disciplínu profesionálně zvládat. V našem průmyslu se každý rok proinvestuje přes sto miliard korun, odvětví zaměstnává desetitisíce lidí. Musíme jako asociace vést dialog se zadavateli, ať už z komerční nebo z veřejné sféry. Z dialogu a porozumění vždy vznikne lepší spolupráce, jejíž ovoce si odnesou obě strany,“ uvedl Marek Slezák, který hodlá navázat na plodné předchozí období rozvoje asociace.

Letošní volbou skončilo dlouhé prezidentské období Jana Binara, ředitele McCann Praha. Prezidentem byl od roku 2012, už letos nekandidoval.

Marek Slezák

  • Od roku 1993 pracuje v marketingové komunikaci.
  • V roce 2001 založil Boomerang Publishing - dnes Boomerang Communication, kde je dodnes na pozici výkonného ředitele.
  • V AKA působí od roku 2017 coby člen prezidia.

-mav-