Pandemie dočasně oživila kouzlo autokin

úterý, 19. května 2020, 11:35 Aktuality, Marketing, Koronavirus MediaGuru

Jen v Praze vzniklo v posledních týdnech hned několik autokin, které kromě filmového zážitku nabízí i občerstvení. S uvolněním opatření však skončí.

Zdroj: FB Art Parking

Zdroj: FB Art Parking

Na Nákladovém nádraží Žižkov, v Letňanech, na Strahově či v Radlicích v Praze vyrostla v uplynulých týdnech autokina, která lidem umožňují filmové zážitky v bezpečí jejich automobilů. Zájem vyjet i s rodinou za kulturou je značný, nicméně s postupným uvolňováním má tento letošní fenomén skončit. 

Jedním z prvních hráčů, který na poli autokin v reakci na pandemickou situaci vznikl, byl projekt Art Parking, jenž je rozestoupen mezi Nákladovým nádražím Žižkov, kde se promítají filmy, a Pražskou tržnicí, kam se jezdí za divadlem nebo hudbou. „Průměrná návštěvnost je 50–60 aut na projekci, večerní projekce míváme vyprodané (100 aut), odpolední a dopolední jsou méně plné, přesto je pro nás důležité je zachovat a nabídnout například program pro rodiny,“ popisuje na dotaz MediaGuru Dominika Antonie Pfister s tím, že větší zájem je spíše o filmové projekce, vyprodat kapacitu však dokáže i živé umění. Z filmů zatím největší ohlas měly snímky V Síti a Parazit.

Kromě kultury si ArtParking dává záležet i na kvalitním servisu, ať už jde o zvuk, obraz na LED obrazovce 12x5 m, nebo občerstvení, které si zákazníci objednávají přes SMS. „Nechybí točené pivo i nealko, drobné občerstvení (popcorn, sladké). Na Nákladovém Nádraží Žižkov děláme burgery, na scéně v Pražské tržnici máme přistavený foodtruck,“ dodává Pfister. 

Na propojení zážitku s občerstvením sází i Kino Auto Praha, které se po první projekci v blízkosti Letiště Praha přemístilo do Radlic naproti Sportovnímu klubu Motorlet. Při poslední projekci byla návštěvnost kolem 800 lidí, což odpovídá 160 plně obsazeným pětimístným vozidlům. Občerstvení, které je vydáváno u vjezdu, je potřeba objednat si dopředu přes e-shop. 

S postapokalyptickou atmosférou spartakiádního stadionu pracuje zase Autokino Strahov, kde se promítá na plátno z devíti lodních kontejnerů. Kapacita je 120 automobilů, která byla i za deštivého počasí naplněna. I zde funguje občerstvení, které si lze objednat přes SMS nebo na baru. 

S autokiny se také spojují i zadavatelé či média. Automobilka Mercedes-Benz si zřídila vlastní autokino na výstavišti PVA Expo v Letňanech, kde nabízí místo pro 100 automobilů. Óčko na tři dny od 12. do 15. května zabralo svým autokinem střechu obchodního centra Westfield Chodov. A Plzeňský Prazdroj se zase spojuje s již zmíněným ArtParkingem, kam dodává čepovaný Pilsner Urquell nebo Birell. 

I když je zájem vysoký, všechna autokina jsou pojata jen jako dočasné řešení pro aktuálně omezený kulturní prostor. Některá jsou otevřena jen na několik projekcí, jiná na pár měsíců. Napříkald Art Parking by měl pokračovat do konce května, Autokino Strahov až do září. S otevíráním kinosálů však jejich éra pravděpodobně zase skončí. 

-stk-