Pekařství Mr.Baker se rebranduje na Hello

pátek, 29. května 2020, 07:30 Aktuality, Retail, Marketing MediaGuru

Český koncept pekařství Mr.Baker se přemění na Hello. Do dvou let chce mít více než 50 prodejen.

Pekařství Hello, zdroj: Lagardère Travel Retail

Pekařství Hello, zdroj: Lagardère Travel Retail

Původní český koncept pekařství Mr.Baker, jenž má své pobočky především na železničních nádražích nebo stanicích hromadné dopravy, se postupně změní na Hello. Vedle značky se promění i design prodejen a změn má rovněž doznat i přístup a cílení na nové skupiny zákazníků. Provozovatelem obou konceptů je společnost Lagardère Travel Retail.

První prodejna Hello byla v České republice otevřena již před několika lety,  kdy si provozovatel spíše testoval, zda má původem francouzský koncept v tuzemsku potenciál. V současnosti jich je na tuzemském trhu v provozu dvacet. „Udělali jsme si průzkum trhu, kritické zhodnocení našich stávajících konceptů od zákazníků, připravili a odstartovali několik pilotů a po jejich úspěchu připravili kompletně novou strategii a restart značky,“ vysvětluje za společnost Martin Petřík, Business Unit Director pro oblast Travel Food Services. 

Během dalších dvou let má pod značkou Hello otevřít na českém trhu více než 50 prodejen. Další rozvoj je plánován i v dalších zemích Evropy, například v Rumunsku či Polsku. Vylepšená verze konceptu zabodovala dokonce i ve Francii, kde uvažují o otevření Hello v pařížském metru. 

Část nových prodejen vznikne rebrandingem stávajících pekařství Mr.Baker, kterých je aktuálně 22. Hello i při nižším počtu poboček překonalo svého konkurenta nejen v počtu obsloužených zákazníků, ale i v obratu. Pro rozšíření jsou v plánu, jak rekonstrukce a přestavby poboček Mr.Baker, ale i zcela nové lokality, převážně na nádražích. 

Hello si zakládá jednak na designu prodejen, který má být příjemný a přehledný, jednak na kvalitě sortimentu. „Čeští zákazníci jsou stále náročnější, dokážou ocenit kvalitu. Kromě tradičního pečiva jsme jim tedy nabídli skvělou kávu, zapracovali jsme na nových čerstvých bagetách a sendvičích, hodně se zaměřujeme na hot food a vymýšlíme jedinečné produkty s vyšší přidanou hodnotou, aby se k nám zákazník rád vracel. Samozřejmostí jsou i sezónní kampaně,“ vyjmenovává Martin Petřík.

Typický zákazník Hello chodí do pekařství pravidelně, většinou několikrát týdně. „Vzhledem k našemu umístění na dopravních uzlech vyžadují zákazníci rychlou a efektivní obsluhu, široký výběr, čerstvost výrobků a samozřejmě také příznivou cenu. Největší zájem je o hotové obložené bagety, kávu a pečivo, nejlépe rovnou vytažené z pece,“ dodává Petřík, podle kterého je nejnáročnějším úsekem dne ráno, kdy lidé spěchají do práce či do školy.

V době mimořádných opatření proti šíření koronaviru byly pobočky po většinu času uzavřeny, nyní je znovu v provozu kompletně celá síť. „S nástupem krize prudce poklesl počet zákazníků. Naše pekařství Hello a Mr.Baker jsou především na dopravních uzlech v metru a vlakových nádražích, tak jsme přirozeně ovlivněni počty cestujících. Stačí se podívat na poloprázdné soupravy metra a je jasné, že zatím jsou lidé v cestování MHD opatrní. Chybí také turisté, kteří tvořili určitou část našich zákazníků. Očekávám, že dojde ke změně struktury cestujících a vývoj bude rozdílný také v různých lokalitách. Více budou samozřejmě cestovat tuzemští turisté, postupně opět narůstá i počet těch, kteří se přepravují za prací. V létě ještě ubude studentů a mladých, kteří jezdili do školy a na brigády. Postupně se tedy vytvoří nová struktura trhu,“ uzavírá Martin Petřík. 

-stk-