Trei otevírá desátý Vendo Park na česko-slovenském trhu

sobota, 30. května 2020, 08:15 Aktuality, Retail MediaGuru

V pořadí desáté malobchodní centrum Vendo Park bylo otevřeno v Mnichově Hradišti.

Vendor Park v Mnichově Hradišti, zdroj: Trei Real Estate

Vendor Park v Mnichově Hradišti, zdroj: Trei Real Estate

Německá společnost Trei Real Estate (dále jen Trei), developer a vlastník rezidenčních a maloobchodních nemovitostí působící po celé Evropě, otevřela pod značkou Vendo Park již desáté maloobchodní centrum v České republice a na Slovensku. Objekt se nachází v Mnichově Hradišti, přibližně hodinu jízdy severovýchodně od Prahy. 

Celkové investiční náklady na nové centrum dosáhly 2,6 mil. eur. Společnost si plánuje objekt o nájemní ploše 1800 m2, který je již od počátku výstavby v srpnu loňského roku plně pronajat, dlouhodobě ponechat. Otevření proběhlo i přes omezení způsobená koronavirovou pandemií podle plánu. Novými nájemci maloobchodních jednotek jsou Planeo Elektro, Dm drogerie markt, Super Zoo a Pepco.

„Dodržení plánovaného otevření nového Vendo Parku navzdory koronavirové krizi potvrzuje, že naše strategie retailových parků je správná. Vendo Parky v současnosti prokazují svou odolnost vůči krizi. Vyvážený mix nájemců a nízké vedlejší náklady aktuálně přispívají k vysoké poptávce ze strany zákazníků i nájemců. Zejména díky svému prostorovému uspořádání se tato centra stávají v aktuální situaci vítaným místem k nakupování: Vendo parky disponují velkým počtem parkovacích míst, všechny obchody mají samostatné vchody a existuje pouze málo společně užívaných prostor. Tímto způsobem se vyhýbáme zbytečným davům a zajišťujeme přirozené proudění návštěvníků v souladu s koronavirovými opatřeními,“ popisuje za společnost její jednatel v České republice Michael Tauwinkl. 

Kromě nemovitosti v Mnichově Hradišti má Trei v portfoliu dalších pět Vendo Parků v České republice, a to v Jablonci nad Nisou, Kyjově, Mohelnici, Roudnici nad Labem a Vlašimi. Na Slovensku vlastní další čtyři objekty ve městech Stará Ľubovňa, Bánovce nad Bebravou, Galanta a Zlaté Moravce.

„Otevření desátého Vendo Parku v České republice a na Slovensku pro nás představuje důležitý milník. Stále jsme otevřeni zajímavým investicím v obou zemích a samozřejmě hledáme nové příležitosti,“ dodává jednatelka firmy Naděžda Ptáčková.  

-stk-