Cinema City otevře své kinosály ve čtvrtek 25. června

pondělí, 22. června 2020, 15:15 Aktuality, Outdoor, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Otevření kinosálů Cinema City je termínově shodné s uvedením nových premiér v tuzemských kinech.

Zdroj: Cinema City

Zdroj: Cinema City

Společnost Cinema City v Česku po více než třech měsících otevře ve čtvrtek 25. června svých 12 multiplexů a jeden megaplex. Vláda 12. března kvůli ochraně zdraví obyvatel před koronavirem vyhlásila v Česku na 30 dní nouzový stav, který zahrnoval také zavření kin. Klasická kina mohla zahájit omezený provoz 11. května. Všichni uvolnění provozu ale nevyužili. Vedení multiplexů Cinema City odložilo otevření svých kin do doby, dokud situace neumožní provoz bez větších omezení.

Konkurenční síť multikin Cinestar zahájila provoz 11. května ve svých 13 pobočkách v celé České republice. Umožnila ji to další vlna rozvolnění koronavirových omezení, kterou 30. dubna zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Otevření kinosálů společnosti Cinema City 25. června je termínově shodné s uvedením nových premiér v tuzemských kinech, kam dorazí například česká komedie 3Bobule. Na třetí díl komediální vinařské ságy v režii Martina Koppa Cinema City zahájila předprodej.

Podle hlavního ekonoma Czech Fund Lukáše Kovandy mohla česká kina přijít až o 100 milionů korun za každý měsíc, kdy byla mimo provoz. I po uvolnění omezení se provozovatelé kin potýkají s nízkou návštěvností. Vstupenky podle zástupců filmového průmyslu přitom tvoří až 70 procent jejich příjmů.

Například prvním filmem, u něhož se očekávala větší návštěvnost, je česká komedie Bourák. Snímek, v němž se v titulní roli představuje Ivan Trojan pod režisérskou taktovkou svého bratra Ondřeje, za premiérový víkend vidělo 16.000 lidí, kteří v pokladnách kin nechali 2,3 milionu korun. To je méně, než je u podobných titulů obvyklé. Například Chlap na střídačku vydělal letos v únoru v premiérovém víkendu přes 11,5 milionu korun od víc než 77.000 diváků.

-čtk-