Deník N: Witowská končí v hlavních zpravodajských pořadech ČT

čtvrtek, 11. června 2020, 19:45 Aktuality, TV, Lidé , Aktualizováno MediaGuru

Moderátorka Světlana Witowská končí v hlavních zpravodajských pořadech České televize, napsal ve čtvrtek Deník N.

Světlana Witowská, zdroj: ČT

Světlana Witowská, zdroj: ČT

Moderátorka Světlana Witowská končí v hlavních zpravodajských pořadech České televize. Řekla to Deníku N. Možnost, že by z televize odešla úplně, nekomentovala. Witowská na sebe výrazně upozornila v roce 2018 před prezidentskou volbou, kdy úspěšně moderovala diskusi dvou prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. Sklidila za to uznání veřejnosti i odborníků.

Witowská oba posty opouští z osobních důvodů a na vlastní žádost. Televize s ní jedná o jejím pokračování v jiných formátech.

„Končím v Událostech a v Událostech, komentářích. Hlavní zpravodajskou relaci už vzhledem ke svým časovým možnostem dělat nemůžu. A nechci," řekla serveru. Oba pořady považuje za nejprestižnější ze zpravodajství ČT. K jakému termínu skončí, ještě přesně neví. Odmítla komentovat, jakou má od České televize nabídku či zda odejde úplně. „Zvažuju spíš svoje zařazení. Uvažuju o tom, jak ve svém životě dál, a nevím, co bude," dodala.

Zmínila ale, že by se chtěla víc věnovat malému synovi. „Už dva roky se část měsíce vracím z práce až v půl dvanácté v noci a chtěla bych to změnit," uvedla. Odmítla rovněž, že by na ni kvůli její práci kdokoli vyvíjel tlaky.

Nikdo nový místo Witowské zatím nepřijde, při moderování obou pořadů se budou střídat současní členové moderátorského týmu - tedy Daniela Písařovicová, Marcela Augustová, Michal Kubal, Martin Řezníček a Jakub Železný. ČTK to v pátek řekla mluvčí ČT Karolína Blinková.

Hlavní zpravodajskou relaci České televize Události moderuje Witovská od roku 2018. Předtím byla od roku 2014 moderátorkou pořadu Interview ČT24. V roce 2018 získala novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského za rok 2017. V médiích pracuje Witowská od 90. let. Kromě České televize působila také třeba v televizi Prima nebo v ČTK.

-čtk-

Aktualizováno v pátek 12. června v 11:55 o vyjádření České televize