Diskont Action posouvá vstup do Česka, přijde ale ještě letos

úterý, 16. června 2020, 07:25 Aktuality, Retail MediaGuru

Nizozemský řetězec Action, jenž měl na český trh vstoupit letos v dubnu, přijde o několik měsíců později.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Nizozemský diskontní řetězec Action, jenž má v sedmi evropských zemích přes 1500 prodejen, musel kvůli pandemii koronaviru odsunout svou expanzi na český trh. Původně měl otevřít první dvě pobočky v Česku v dubnu letošního roku, nyní svůj vstup o několik měsíců odloží. „Mohu potvrdit, že Action přijde do České republiky ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Kdy a kde se tak přesně stane, budeme komunikovat později,“ uvedla na dotaz MediaGuru Inge van Baarsen z tiskového oddělení společnosti.

Na svých webových stránkách firma hledá obchodní prostory, a to ve stávajících i nových výstavbách či obchodních centrech, ve městech od 8 tisíc obyvatel, se spádovou oblastí 30 tisíc obyvatel. Prodejní plocha by měla mít minimálně 850 m2, v blízkosti prodejny by navíc mělo být min. 40 parkovacích míst. Vedle prostor nabírá rovněž zaměstnance, a to na pozice vedoucí prodejny, zástupce vedoucího, prodejní asistent a pracovníka doplňování zboží.

Ve své nabídce se Action soustředí na 14 produktových kategorií, například z oblasti hobby a kreativity až po hračky, kosmetiku či kancelářské potřeby. Představuje tak do jisté míry stávajícím hráčům, jako je Pepco, Kik nebo Tiger. Na trh by měl také mířit německý řetězec Tedi, jehož sortiment tvoří na 15 tisíc produktů pro domácnost, elektroniky, hračkářství, kosmetiky, drogerie, DIY, party a papírnictví.

Do Česka míří letos dva nové diskontní řetězce

středa 15. ledna 2020

-stk-