Dm uvádí do nabídky solidární značku Share

pátek, 12. června 2020, 07:25 Aktuality, Marketing MediaGuru

Společensky odpovědná značka Share vstupuje na regály společnosti Dm drogerie markt.

Zdroj: Dm drogerie markt

Zdroj: Dm drogerie markt

Drogistický řetězec Dm drogerie markt svou nabídku rozšiřuje o společensky odpovědnou značku Share. Nákupem jejích produktů mohou zákazníci přispět na pomoc lidem v nouzi kdekoliv na světě. 

„Myšlenka nás okamžitě nadchla, protože tento způsob pomoci je snadné přenést do každodenního života. Jedním z hlavních principů společnosti Dm, který nás spojuje se značkou Share, je jednat ve svém okolí vždy příkladně a společensky odpovědným způsobem. Mnoho našich zákazníků s námi tyto hodnoty sdílí, proto jim chceme dát příležitost efektivně pomáhat,“ popisuje jednatelka řetězce Martina Horká.

Za každý zakoupený produkt značky Share poskytne společnost spolu se svými partnery odpovídající produkt nebo službu člověku v nouzi podle zásady 1 + 1. Zakoupením jednoho nápoje je možné pomoci zajistit pitnou vodu na jeden den, nákupem libovolné potraviny darovat jedno hlavní jídlo a za každý hygienický produkt přispět k distribuci mýdla v některé z rozvojových zemích.

Na výběru projektů se přitom podílí například Světový potravinový program OSN. Pomoc ale bude poskytnuta i lokálně, konkrétně budou prostředky předány České federaci potravinových bank (ČFPB) – v prvním roce chce Dm se Share v tuzemsku zprostředkovat 60 000 hlavních jídel potřebným. Pro zajištění transparentnosti je každý produkt Share opatřen QR kódem, který informuje, kam přesně daná pomoc dorazí.

Pod značkou Share nabídne Dm do konce června celkem 22 potravinových či kosmetických produktů, například ořechy, tyčinky, rýži, těstoviny, čokoládu nebo balenou vodu. Všechny jsou 100% bio, vegan a v obalech z trvale udržitelných materiálů. K dostání budou ve všech prodejnách řetězce, ale i na e-shopu. 

-stk-