Livesport koupil od Vachlera Kinobox, povede ho Fila

středa, 10. června 2020, 11:25 Internet & Mobil MediaGuru

Livesport chce z Kinoboxu udělat bránu do světa videozábavy pro filmové a seriálové fanoušky.

Martin Hájek a Petr Vachler, zdroj: Livesport

Martin Hájek a Petr Vachler, zdroj: Livesport

Česká technologická společnost Livesport koupila od producenta a režiséra Petra Vachlera projekt Kinobox.cz. Obsah filmového portálu, jehož redakci nově povede publicista Kamil Fila, plánuje Livesport v budoucnu využít i pro svou chystanou televizi.

„Naším cílem je udělat z Kinoboxu bránu do světa videozábavy pro filmové a seriálové fanoušky. Vytvoříme komplexní databázi audiovizuálních děl, která komukoli na míru usnadní orientaci v nepřeberné nabídce filmů a pořadů. Chceme zúročit zkušenosti se šířením informací a přinést filmovým příznivcům podobný servis, na jaký jsou zvyklí naši sportovní fanoušci. Kinobox v budoucnu obohatíme o streaming televizního vysílání, proto jej bude provozovat naše společnost Livesport TV,” uvedl CEO Livesportu Martin Hájek.

Petr Vachler sice portál prodal, ale zůstává v roli konzultanta. „Život a celá naše existence se skládá z fází, a to různě dlouhých. Vzdát se něčeho s radostí je dárek, když víte, že vaše dílo poroste a bude v dobrých rukou. Martin Hájek mě o tom přesvědčil a já téměř po třiceti letech s klidem předávám Kinobox, aby rostl rychleji a více, než já sám bych mu mohl dnes dopřát,“ sdělil Vachler.

Kinobox zahájil v roce 1993, kdy na obrazovkách České televize každý týden uvádět přehled filmových novinek. Ve své době nejsledovanější pořad ČT2 později přešel na internet. Provozuje ho stejnojmenná společnost, kterou dosud stoprocentně vlastnil Petr Vachler

-mav-