Media Club loni zvýšil tržby, letos pocítí dopady Covid-19

pondělí, 22. června 2020, 09:30 Aktuality, TV, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Přízový ekonomický vývoj v roce 2019 ovlivnil pozitivně i výsledky společnosti Media Club v loňském roce. Letos očekává dopady koronavirové pandemie.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Společnost Media Club dosáhla v loňském roce tržeb ve výši 4,6 mld. Kč a vytvořila zisk po zdanění 644 mil. Kč. Rok 2019 byl na reklamním trhu provázen příznivým ekonomickým vývojem, proto se podle společnosti tržby meziročně zvýšily o 278 mil. Kč. Media Club, který na reklamním mediálním trhu zastupuje několik mediatypů, registroval v roce 2019 růst u TV reklamy (+258 mil. Kč), rádiové reklamy (+10 mil. Kč) a také online reklamy (+6 mil. Kč).

Letošní rok je však poznamenán pandemií Covid-19. Ve výroční zprávě k průběhu letošního roku Media Club uvádí, že prakticky není možné v tuto chvíli predikovat dopady na celoroční hospodaření. „Aktuálně lze konstatovat, že vážně zasažen bude ve druhém čtvrtletí prodej rozhlasové reklamy a prodej TV reklamy bude rovněž velmi negativně ovlivněn. Lze odpovědně očekávat, že v důsledku pandemie Covid-19 dojde k propadu tržeb z prodeje reklamy ve srovnání s rokem 2019 v řádu několika set milionů korun," uvádí vedení společnosti ve výroční zprávě za rok 2019.

Media Club prodává reklamu pro televizní skupiny Prima, Barrandov, Óčko a pro některé další tematické stanice. Na rádiovém trhu zastupovala v roce 2019 rádia skupiny Radio United Broadcasting a skupiny Agrofert.

-mav-