Paradontax a ČČK podporují v kampani dárcovství krve

úterý, 23. června 2020, 07:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

Parodontax se podruhé spojuje v kampani s Českým červeným křížem, podporují dárcovství krve

Zdroj: GSK

Zdroj: GSK

Výrobce zubních past Parodontax (společnost GSK) se rozhodl navázat na loňský pilotní projekt a podruhé podpořit dárcovství krve u nás. V období od 1. do 31. srpna 2020 daruje 3 Kč z každého balení kteréhokoli výrobku značky Českému červenému kříži (ČČK) na podporu dárcovství.

„Věříme, že i díky této spolupráci přibude v jednotlivých transfuzních odděleních více nových dárců krve. Loňský rok jsme jich zaznamenali 30 657 a tak se i tento rok těšíme na společnou spolupráci a skvělé výsledky. Darovat krev je možné kdekoli po celé republice,“ říká Miroslava Jirůtková z Českého červeného kříže.

Celá kampaň má za cíl nejen získat nové dárce krve, ale také znovu podpořit povědomí o této problematice.

Letošní kampaň GSK rozdělila do dvou komunikačních vln. V první vlně byly součástí marketingového mixu PR komunikace a televizní kampaň. Druhá vlna začne uprostřed léta, kdy bude důraz na osvětu v oblasti dárcovství krve největší. Součástí této vlny bude outdoorová kampaň, PR komunikace, influencer marketing a opětovné spuštění TV spotů. Společnost GSK také z každého prodaného produktu po dobu této kampaně věnuje vždy 3 Kč Českému červenému kříži na podporu dárcovství krve.

Podle informací z Českého červeného kříže je častou motivací pro všechny dárce, že by oni sami nebo někdo v jejich blízkém okolí potřebovali krev. Prvodárců, kteří by svoji krev darovali bez ohledu na akutní potřebu, se však u nás nedostává. V současné době jich v Česku chybí až 50 000.

-mav-