PR Klub spouští nominace na soutěž Mluvčí roku 2020

středa, 10. června 2020, 10:15 Aktuality, PR MediaGuru

PR Klub startuje nominace do letošního ročníku ocenění Mluvčí roku 2020.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Profesní organizace PR Klub v pondělí 8. června spouští nominace do letošního ročníku soutěže Mluvčí roku 2020. O oborové ceně v kategoriích Nejlepší mluvčí veřejného sektoru, Nejlepší mluvčí soukromého sektoru a PR tým roku budou rozhodovat odborníci českého PR a zkušení novináři. Slavnostní vyhlášení proběhne na podzim.

„Pozice mluvčích, PR manažerů či ředitelů komunikace a vnějších vztahů je dnes bez diskuze funkcí strategickou. Jejich znalost postupů a nástrojů pro komunikaci a budování reputace firem či úřadů a jejich produktů a služeb je totiž nezastupitelná,“ říká Pavel Vlček, předseda Výkonného výboru oborové organizace PR Klub.

„Posláním ocenění Mluvčí roku je vyzdvihnout ty nejlepší profesionály svého oboru a také nejsehranější PR týmy. Chceme tím mimo jiné ocenit kvalitu jejich práce spojenou s dodržováním etických principů a standardů profese. Věřím, že všichni nominovaní i ocenění přispívají k pozitivnímu vnímání této nelehké práce veřejností a jsou inspirací pro ostatní kolegyně a kolegy,“ vysvětluje Martin Opatrný, předseda sekce mluvčích PR Klubu.

V loňském roce se Nejlepším mluvčím veřejného sektoru stal Martin Kavka, mluvčí pražských hasičů. Ocenění za Nejlepšího mluvčího soukromého sektoru si odnesl Václav Bálek z pojišťovny Allianz. Titul PR tým roku putoval do společnosti Letiště Praha.

Mluvčími roku jsou Bálek a Kavka, PR Týmem Letiště Praha

čtvrtek 17. října 2019

Ocenění navazuje na tradici svého předchůdce, oborového ocenění Tiskový mluvčí roku, které organizoval od roku 2003 Český klub mluvčích společně s Komorou Public Relations. V současnosti vyhlašuje na tuzemském trhu paralelně ocenění Tiskový mluvčí také oborová organizace APRA v rámci své soutěže Lemur. Ta jej oznámí 11. června.

-stk-