Twitter uvádí audio příspěvky, zatím jen pro majitele iPhonů

sobota, 20. června 2020, 08:15 Internet & Mobil MediaGuru

Vybraní uživatelé Twitteru, kteří jej používají na platformě iOS, mohou od středy tweetovat i hlasem.

Zdroj: Twitter

Zdroj: Twitter

Sociální síť Twitter ve středu oznámila novinku – možnost přidávat i namluvené příspěvky. Zatím ji může využívat jen vybraná skupina uživatelů z řad majitelů zařízení značky Apple. V následujících týdnech by však měla být dostupná všem, kteří na operačním systému iOS tweetují. Poté budou přidány i další platformy.

„Existuje mnoho věcí, které zůstávají v textu nevyřčené či skryté, doufáme tedy, že hlasové tweetování přinese posluchačům i autorům o něco lidštější zážitek,“ píše ve svém blogovém příspěvku Twitter.

Mluvené tweetování se má co nejvíce podobat tomu standardnímu: uživatelé jen kliknou na novou ikonu se symbolem zvukové vlny a nahrají svůj vzkaz v maximální délce 140 sekund. Pokud bude chtít uživatel v nahrávání pokračovat, další vzkaz se automaticky připojí k původnímu přes vlákno. Přepis nahrávky zatím není k dispozici, což znemožňuje používání nové funkcionality lidem se sluchovými vadami.

Na audio příspěvky nebude možné reagovat hlasem. Důvodem pro toto opatření je především snaha Twitteru zamezit nenávistným reakcím, které v hlasové podobě mohou získávat na agresivitě. Sociální síť se bude podle CNN rovněž snažit hlasové tweety monitorovat a vyhodnocovat podle stejných měřítek jako doposud, například bude mazat ty, co adorují násilí či vyzývají k nenávisti, jak tomu bylo i v případě příspěvků Donalda Trumpa.

Trump dal přezkoumat právní rámec sociálních sítí

sobota 30. května 2020

Zda si nová funkcionalita mezi uživateli vydobude popularitu, je otázka. Jak upozornil Andrew Hutchinson ze serveru SocialMediaToday, mnoho lidí z řad uživatelů má problém poslouchat na nahrávkách svůj hlas, a tak jim tento formát nebude pravděpodobně vyhovovat. Osvojit by si ho ale rychle mohli podcasteři a influenceři.

-stk-