AlzaExpres rozšiřuje služby, nabídne i odborné montáže

pondělí, 6. července 2020, 08:00 Aktuality, Retail MediaGuru

Alza rozvíjí dále svou vlastní dopravu. Nově k ní nabízí i pokročilejší instalační služby.

Zdroj: Alza.cz

Zdroj: Alza.cz

Alza.cz pokračuje v rozvoji své vlastní dopravy AlzaExpres, nově k ní nabízí i pokročilejší instalační služby, jako jsou montáže vestavných spotřebičů nebo upevnění TV na zeď. Kromě toho se rozšiřuje i oblast závozů o další města.

„AlzaExpres již v rámci komfortního doručení nabízí služby jako vybalení zboží, základní instalaci a odvoz obalů, případně i starého spotřebiče. V poslední době jsme však zaznamenali velkou poptávku i po nadstandardních úkonech, jako je např. právě montáž TV držáku na zeď. Proto jsme se rozhodli rozšířit stávající portfolio i o tyto specifické práce a nabídnout v rámci naší dopravy ještě vyšší nákupní komfort,“ vysvětluje provozní ředitel Alza.cz Tomáš Anděl.

Na výběr je aktuálně z několika typů nadstandardních služeb. Odbornou montáž lze nově objednat k nákupu vestavných kuchyňských spotřebičů, jako jsou lednice, myčky, trouby, varné desky nebo vinotéky. V případě zakoupení spotřebiče a instalace zákazník může i ušetřit, a to díky snížené 15% sazbě DPH, která se vztahuje na produkt s montáží. Další novinkou je možnost upevnění nové televize na zeď a její kompletní zprovoznění (v ceně je i zapojení antény a naladění programů). Instalace certifikovanými techniky proběhne v obou případech zpravidla 1–2 dny po doručení zboží; termín vždy se zákazníkem předem dojedná call centrum e-shopu. Ceny služeb začínají na 1 400 Kč.

Nabídka služeb se bude i dále rozšiřovat, například o možnost sestavení složitějších přístrojů, jako jsou třeba posilovací stroje, běžecké pásy, zahradní technika, profesionální kávovary apod. Všechny tyto nadstandardní práce bude možné objednat přímo v detailu produktu nebo v košíku.

S rozšiřováním doplňkových služeb AlzaExpresu posiluje firma také obsluhu jednotlivých regionů, zejména pro zavážení nadrozměrného zboží. Aktuálně již doručuje do Prahy a středních Čech, do Ostravy a části Moravskoslezského kraje (například Frýdek-Místek, Karviná) a nově zaváží i velká města jako Ústí nad Labem, Liberec, Jablonec, Plzeň, Teplice, Pardubice a Hradec Králové. V plánu je i další rozvoj služby v zahraničí. Na Slovensku již v červnu Alza spustila pilotní dopravu XL produktů do celého Bratislavského a Trnavského kraje včetně doručení v den objednání. Brzy by měly zelenobílé vozy začít ve větší míře operovat také v Budapešti.

-stk-