BBC propustí 450 lidí z britských televizních kanálů a rádií

čtvrtek, 2. července 2020, 18:20 Aktuality, TV, Rádio MediaGuru

BBC propustí 450 lidí z regionálních televizních kanálů, rozhlasových stanic i z řad těch, kteří vytváří zpravodajský obsah na internetu.

Zdroj: BBC

Zdroj: BBC

Britská vysílací společnost BBC propustí 450 lidí z regionálních televizních kanálů, rozhlasových stanic i z řad těch, kteří vytváří zpravodajský obsah na internetu. Představuje to 15 procent zaměstnanců BBC v Británii. Společnost chce tímto opatřením do roku 2022 ušetřit 25 milionů liber (skoro 738 milionů Kč). BBC už dříve uvedla, že chce letos kvůli finančnímu tlaku vyvolanému pandemií snížit náklady o 125 milionů liber.

Už v červnu BBC avizovala, že ve Skotku, Walesu a Severním Irsku propustí 150 lidí. Před pandemií způsobenou šířením koronaviru též informovala o zrušení dalších 450 míst, což ale pozdržela kvůli zvýšené poptávce po zpravodajském obsahu v době pandemie.

Místní zpravodajské pokrytí BBC zavedla před 50 lety. „Příliš se od té doby nezměnilo a potřebuje zásadní proměnu," konstatovala Helen Thomasová, která v BBC zodpovídá za 13 britských regionálních televizních kanálů, 39 rozhlasových stanic i za místní obsah na internetu. "To znamená učinit některá dost nesnadná rozhodnutí," dodala.

Thomasová konstatovala, že BBC se musí v době facebooku a komunikace prostřednictvím aplikace WhatsApp přizpůsobit tomu, jak lidé žijí, jak se dostávají ke zprávám a jaký obsah si žádají. „Zmodernizujeme svou nabídku britskému publiku tak, že digitální obsah bude ústřední součástí všeho, co děláme," poznamenala Thomasová.

Plánované změny zahrnují i sloučení týmů regionálních televizních stanic a tvůrců internetového obsahu. Co se týče rozhlasových stanic, zjednodušený program zavedený v březnu vlivem pandemie zůstává. Rádia budou mít rovněž více společného obsahu.

-čtk-