Jednota Hodonín zavádí nové in-store rádio

sobota, 18. července 2020, 08:40 Aktuality, Retail MediaGuru

V 67 prodejnách Jednoty Hodonín bude hrát nové in-store rádio. Dodavatelem služby je zlínská společnost IS Media.

Zdroj: Jednota Hodonín

Zdroj: Jednota Hodonín

Síť maloobchodních prodejen potravin COOP - Jednoty, spotřebního družstva v Hodoníně, začala nově využívat in-store rádio s hudební licencí od nezávislého správce autorských práv Soundreef. Prodejny díky tomu získají hudbu i obsah podle vlastní potřeby a uspoří údajně až 50 % nákladů za poplatky. Dodavatelem služby je zlínská společnost IS Media.

V 67 prodejnách Jednoty Hodonín byl také nově vybudován systém ozvučení, původní byl již zastaralý. „Nová služba nám nyní přináší možnost zajistit, aby se lidé u nás cítili komfortněji a podkresová hudba jim zpříjemnila nakupování. Navíc můžeme systém využít pro informování zákazníků,“ uvedla Milena Kadlecová, ředitelka spotřebního družstva Jednota Hodonín. Prodejny si mohou mimo hudební program vytvořit a naplánovat do vysílání vlastní spoty, časovat program i hlasitost dle potřeby.

IS Media licencuje hudbu od Soundreef, který pak licencuje hudbu přímo od autorů a hudebníků. „Agentury jako OSA nebo Intergram nemají s těmito umělci nic společného a odpadá tak povinnost platit jim příslušné poplatky. Klienti tak obvykle uspoří okolo 50 % nákladů za hudbu,“ vysvětluje princip služby David Malina, manažer IS Media. Jednota Hodonín se tak zařadila k více jak dvou tisícům obchodů v ČR a SR, které jejich rádio využívají.

Postupně bude in-store rádio rozšiřováno i do dalších prodejen společníků COOP Morava. V průběhu léta jej zprovozní například prodejny Jednoty, spotřebního družstva v Mikulově, Uherském Ostrohu a Boskovicích.

-zue-

COOP spouští pilotní režim online prodeje

úterý 5. května 2020