Mediální agentura Mediaplus vstupuje na český trh

středa, 15. července 2020, 14:15 Reklama MediaGuru

Prvním zákazníkem nové mediální agentury je německá síť obchodů Hornbach.

Zdroj: Mediaplus

Zdroj: Mediaplus

Polská skupina Group One a německá Serviceplan Group vstupují s mediální agenturou Mediaplus na český trh. Zde má operovat pod názvem Mediaplus Prague. Za projekt zodpovídá Daniel Lenarczyk, manažer s pětadvacetiletou praxí na téměř 30 trzích v regionech CEE a EMEA, který na české mediální scéně působí od roku 2011 (Zenith Optimedia, Publicis).

Podíl v tuzemské pobočce má Mediaplus Warsaw, součást německého Mediaplus International, což je síť mediálních agentur působících v 35 zemích po celém světě. Prvním zákazníkem agentury je německá síť obchodů Hornbach. Mimo to agentura vyvíjí aktivitu i v oblasti new business.

„Budování pozice Mediaplus v České republice začalo dávno před oficiálním startem společnosti. Motivovala nás právě skutečnost, že máme v tomto regionu solidní databázi klientů. V současné době se soustředíme na posílení lokálního týmu a new business aktivity. V budoucnu by se měla kancelář Mediaplus Prague starat rovněž o koordinaci zákazníků Group One a Mediaplus International na slovenském trhu,” uvedl Daniel Lenarczyk.

V první etapě svého působení bude agentura Mediaplus Prague obsluhovat zákazníky Group One a skupiny Serviceplan, kteří již jsou přítomni na českém trhu, anebo se na něj chystají vstoupit. V další fázi mají být new business aktivity rozšířeny o zákazníky zahraničních poboček Mediaplus, kteří plánují expanzi na český a slovenský trh.

Mediaplus patří do skupiny Serviceplan, zaměstnává více než tisíc zaměstnanců a pracuje mimo jiné pro BMW, Saturn, Deichman a Mini.

-mav-