Petr Nutil a Ondřej Fér odcházejí z portálu Manipulátoři.cz

úterý, 14. července 2020, 11:20 Aktuality, Internet & Mobil, Lidé MediaGuru

Petr Nutil a Ondřej Fér, zakladatelé fact-checkingového projektu Manipulátoři.cz, předávají vedení webu. Chtějí se věnovat komerční a strategické komunikaci.

Petr Nutil a Ondřej Fér

Petr Nutil a Ondřej Fér

Zakladatelé portálu Manipulátoři.cz Petr Nutil a Ondřej Fér se už nebudou podílet na jeho obsahu ani řízení. Fér s Nutilem opouštějí i výkonné role v projektu PoPravdě.cz. Nutil v obou projektech zodpovídal za projektové řízení, Fér byl publisherem webů.

„S Manipulátory jsem spojil pět let života,“ říká Petr Nutil. „Práce na tomto projektu byla nesmírně obohacující, inspirativní, byla ale také vyčerpávající. Jsem moc rád, že dnes jsou Manipulátoři efektivní fact-checkingovou platformou, která prokázala svou životaschopnost a smysl na české mediální scéně. Nastal tedy čas předat tento web lidem, kteří ukázali, že projekt dokážou rozvíjet a posouvat i nadále. Osobně to vnímám tak, že přišel čas profesně se posunout o krok dále. Manipulátorům i nadále držím palce a přeji jim vše dobré,“ dodává.

„Společně s Petrem jsme se rozhodli věnovat se novým projektům a také výzvám z oblasti komerční a strategické komunikace,“ upřesňuje Ondřej Fér.

Fact checkingový projekt Manipulátoři.cz založili Petr Nutil a Ondřej Fér v roce 2015 za účelem korekce manipulativního a dezinformačního obsahu ve veřejném prostoru. Web měsíčně navštěvuje podle Google Analytics zhruba 150 tisíc unikátních uživatelů, na Facebooku má asi 20 tisíc fanoušků.

Šéfredaktorem Manipulátorů.cz je od roku 2017 Jan Cemper.

-mav-