Prima na podzim: Slunečná, Sestřičky, Zlatá maska či nový Pohlreich

čtvrtek, 23. července 2020, 15:00 TV MediaGuru

Prima jako první z velké televizní trojky představila své podzimní programové schéma 2020.

Tisková konference TV Prima k podzimnímu vysílání, foto: Lukáš Polák

Tisková konference TV Prima k podzimnímu vysílání, foto: Lukáš Polák

Podzimní schéma skupiny Prima pokračuje v nastavených kolejích. Hlavním tahákem bude seriál Slunečná, který televize po prázdninové pauze nabídne dvakrát týdně v úterý a ve čtvrtek. V seriálu se objeví několik nových postav, mezi nimi i herec Vladimír Polívka. Do vysílání se nejúspěšnější jarní seriál vrátí od 25. srpna.

Do vysílání zároveň míří i novinka v podobě odnože seriálu Modrý kód, a to pod názvem Sestřičky Modrý kód. Vysílat se bude v pondělí a ve středu. Má spojovat romantiku, napětí a vztahová dramata. První díl Prima nabídne v předpremiéře v sobotu 29. srpna. Seriál se má obsahově primárně zaměřovat na zdravotní sestry. Zahrají si v něm mj. Sabina Laurinová, Adéla Gondíková nebo Daniela Kolářová.

Na sobotní večery je připravena soutěž Zlatá maska, která se měla vysílat na jaře, ale kvůli pandemii se její nasazení posunulo. V pořadu známé osobnosti (J. Bohdalová, J. Prachař, M. Hudák, L. Bouček, M. Jandová) hádají, které osobnosti se pod maskami skrývají. Poté ho vystřídá osmá série pořadu Máme rádi Česko.

Novinkou je také pořad Šéfem za pár minut se Zdeňkem Pohlreichem, ve kterém se známý kuchař spojí s cukrářkou Ivetou Fabešovou. Ve vysílání se objeví od října.

V podzimním schématu dále figurují nové díly pořadů Show Jana Krause a 7 pádů Honzy Dědka. 

Nedělní večery patří českým filmům a komediím, konkrétně Přes prsty, Ženská na vrcholu, Ženy v běhu, Špunti na vodě, Po čem muži touží nebo Úsměvy smutných mužů.

V pátečním hlavním vysílacím čase uvede Prima seriál Polda. Televize zatím neupřesnila, zda přinese reprízované nebo premiérové díly. 

Management FTV Prima: Roman Mrázek, Lenka Hornová a Vladimír Pořízek na TK, zdroj: FTV Prima

Management FTV Prima: Roman Mrázek, Lenka Hornová a Vladimír Pořízek na TK, zdroj: FTV Prima

Podzimní schéma 2020 TV Prima, zdroj: FTV Prima

Podzimní schéma 2020 TV Prima, zdroj: FTV Prima

Ve vysílání dále pokračují pořady Prostřeno!, Poklad z půdy či Policie v akci.

U hobby pořadů chystá skupina Prima novinky. K Vychytávkám Ládi Hrušky, Receptáři Prima nápadů a Libovkám Pepy Libického přibudou Fachmani, kteří se pod dohledem odborného garanta Josefa Beneše zaměří na rekonstrukci domu. V neděli dopoledne se objeví pořad Prima mazlíček.

Start podzimních premiér na hlavním kanále Prima

 • 25. 8. od 20.15 Slunečná
 • 29. 8. od 20.15 Sestřičky Modrý kód, dále poběží každé pondělí a středu ve 20.15
 • 31. 8. od 16.30 Policie v akci
 • 31. 8. od 17.50 Prostřeno!
 • 31. 8. od 21.35 Poklad z půdy
 • 1. 9. od 21.35 7 pádů Honzy Dědka
 • 2. 9. od 21.35 Show Jana Krause
 • 5. 9. od 20.15 Zlatá maska
 • 9.8. od 9.50 Prima mazlíček
 • 6. 9. od 12.00 Receptář Prima nápadů
 • 6. 9. od 12.55 Libovky Pepy Libického

Prima svou tiskovou konferenci uspořádala ve čtvrtek odpoledne v Toulcově dvoře v pražské Hostivaři. Simulovat měl prostředí rodinného statku, který tvoří kulisy seriálu Slunečná.

Tiskovou zprávu k podzimnímu schématu TV Prima s dalšími informacemi o novinkách ve vysílání tematických kanálů skupiny si můžete stáhnout v dokumentu níže.

-mav-