Snapchat roste, přibývají mu uživatelé i příjmy z reklamy

pátek, 24. července 2020, 11:10 Internet & Mobil MediaGuru

Sociální síť Snapchat nabírá druhý dech. Meziročně roste co do počtu uživatelů i příjmů z reklamy.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Sociální síť, která se proslavila dočasnými příspěvky, chytá po nepříliš úspěšných letech druhý dech. Snapchat ve svých výsledcích za druhé letošní čtvrtletí ukázal, že stabilně roste z pohledu uživatelů i příjmů reklamy. Za poslední tři měsíce přidal devět milion denních uživatelů, čímž se jejich počet zvýšil globálně v meziročním srovnání o 17 % na celkových 238 milionů. O stejné procento se mu podařilo navýšit i příjmy z reklamy.

„I nadále investujeme do výkonu a lokalizace naší aplikace, abychom zpřístupnili naše služby lidem po celém světě. Nyní je Snapchat k dispozici více než dvěma miliardám lidí v jejich rodném jazyce. Díky tomu se nám daří růst rychleji na rozvíjejících se trzích, jako je Indie, kde jsme za uplynulý rok zaznamenali v počtu denních uživatelů více než 100% nárůst,“ komentoval výsledky Evan Spiegel, CEO společnosti Snap, pod kterou Snapchat spadá. V Indii přitom k růstu aplikace zásadně přispěla její vylepšená verze pro Android.

Zatímco v Severní Americe vyrostl počet denních uživatelů Snapchatu od března do června o 9 %, v Evropě o 12 %, tak ve zbytku světa o 37 %.

Počet denních uživatelů, zdroj: Snap

Počet denních uživatelů, zdroj: Snap

Růst příjmů z reklamy byl naopak nejdynamičtější na rozvinutých trzích: největší nárůst proběhl v Evropě, kde oproti stejnému období loni vyrostly o 30 % na celkových 79 mil. dolarů, v Severní Americe o 18 % na 307 mil. dolarů a ve zbytku světa jen o 2 % na 69 mil. dolarů.

Vývoj příjmů z reklamy, zdroj: Snap

Vývoj příjmů z reklamy, zdroj: Snap

Byť si Snapchat meziročně v reklamních příjmech o 17 % polepšil a vydělal za poslední čtvrtletí celkem 454 mil. dolarů, investoři byli výsledky zklamáni. Akcie Snapu se propadly o 6 %.

Do budoucna by k dalšímu obchodnímu rozvoji Snapchatu mohly pomoci profily určené výhradně firmám. Díky novým funkcím by zadavatelé měli dostat přístup k podrobnějším statistikám i lepším nástrojům pro správu svých profilů. Nově by mohli pracovat s e-shopem, sponzorovanými AR filtry, funkcí Highlights, s níž mohou své značky odprezentovat, či příspěvky ve formátu Story.

Snapchat testuje firemní profily

neděle 19. července 2020

-stk-