Twitch roste, uvažuje i o přenosu Premier League

čtvrtek, 9. července 2020, 07:30 Internet & Mobil MediaGuru

Herní platforma Twitch zaznamenala výrazný nárůst počtu zhlédnutých hodin. Možné je, že v budoucnu začne živě vysílat i fotbal.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Streamovací herní služba, patřící do portfolia Amazonu, upevnila v době pandemie svou pozici na trhu. Jak vyplývá z dat společnosti Streamlabs & Stream Hatchet, během druhého čtvrtletí přesáhl počet zhlédnutých hodin na Twitchi hranici pěti miliard, což je o 62,7 % více než na začátku roku a o 83,1 % více v meziročním srovnání. V současnosti si drží více než většinový podíl na trhu. A k upevnění jeho pozice by mohl přispět i fotbal. 

Vývoj herní platformy Twitch podle počtu zhlédnutých hodin, zdroj: Streamlabs

Vývoj herní platformy Twitch podle počtu zhlédnutých hodin, zdroj: Streamlabs

Pandemie přispěla k růstu i ostatních streamovacích herních služeb, jako je YouTube Gaming Live, Facebook Gaming nebo Mixer od Microsoftu. YouTube Gaming Live zaznamenal za poslední čtvrtletí přes 1,5 mld. zhlédnutých hodin, což je o o 39,6 % více než v období od ledna do března. Facebook Gaming vyrostl o 48,5 % na 822 mil. hodin. A Mixer zvýšil počet zhlédnutých hodin na 106 mil., což sice v porovnání s prvním čtvrtletím představuje nárůst ve výši 30,6 %, v meziročním srovnání jde však o 6% pokles. Pravděpodobně i to je důvodem, proč se Microsoft rozhodl svou službu ukončit a převést ji k Facebooku. 

Twitch si nyní nad svými konkurenty drží jasnou převahu, a to jak v počtu zhlédnutých hodin (67,6 %), streamovaných hodin (76,5 %), tak i z pohledu počtu vytvořených profilů (61,3 %). 

Twitch v porovnání s konkurencí, zdroj: Streamlabs

Twitch v porovnání s konkurencí, zdroj: Streamlabs

Twitch má v současnosti rozšířit svůj potenciál i mimo herní pole. Podle serveru DeadlineAmazon v plánu na své platformě vysílat na britském trhu zdarma i fotbalové zápasy Premier League, ke kterým drží vysílací práva. Chce tak údajně vyjít vstříc lidem, kteří žádají při sledování zápasu jistou interakci. 

Premier League by přitom pro Twitch nebyla první zkušenost s analogovým sportem. Ve Spojených státech je partnerem například Národní ženské hokejové ligy (NWHA), USA Basketball, NBA nebo třeba NFL Thursday Night Football. 

-stk-