ADC v srpnové kampani posílá Čechy k dermatologovi

středa, 12. srpna 2020, 07:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

V další kampani, v níž se Art Directors Club věnuje společenským tématům, upozorňuje na potřebu prevence rakoviny kůže.

Zdroj: ADC

Zdroj: ADC

Art Directors Club Czech Republic (ADC) pokračuje ve svém projektu Unit, v němž se ve spolupráci se svými členy věnuje komunikaci aktuálních společenských témat. Ve spolupráci s kreativní agenturou Leo Burnett se tentokrát zaměřuje na prevenci rakoviny kůže.

Rakovina kůže patří mezi nejčastější typy rakovin u nás. V porovnání s ostatními evropskými státy navíc drží Česká republika v tomto ohledu smutné prvenství. Pro její včasnou diagnózu a možnou léčbu stačí přitom včas zajít k lékaři. 

„Díky ADC za program Unit, který umožňuje dostat do veřejného prostoru kampaně, které považujeme za důležité a neměli jsme možnost je řešit pro naše klienty.“ říká Martin Mareš, kreativní ředitel Leo Burnett Prague.

Kampaň, jež bude po celý srpen k vidění v outdooru na tramvajových zastávkách a billboardech v centru Prahy a jejím okolí, pracuje s vizuálem opalující se krásky, jež se po bližším pohledu promění v koláž melanomů kůže. „Kampaň přináší pravdivý vzkaz ,Dobře se podívat vám může zachránit život'. Naše CLV kreativy si proto hrají s mrazivou optickou iluzí,” uvádí Nikola Foktová, kreativní ředitelka Leo Burnett Prague.

„Vizuály jsou ručně poskládané z vysokého počtu skutečných melanomů (díky Art Directorce Lucii Štorkové za trpělivost), protože právě počet je nejděsivější stránka problému. S rakovinou kůže se potýká skoro 30 000 Čechů,” doplňuje Martin Mareš.

Načasování kampaně navíc odpovídá nejlepšímu období pro vyšetření kůže.

Vybrané vitríny na zastávkách a billboardové plochy poskytl zdarma partner projektu, společnost JCDecaux. Do projektu je partnersky zapojený také Shutterstock.

-stk-