CNN Prima News má za čtvrt roku průměrný podíl 0,37 %

pondělí, 3. srpna 2020, 13:00 Aktuality, TV MediaGuru

CNN Prima News po čtvrt roce fungování zatím dosahuje průměrného podílu celodenní sledovanosti 0,37 % mezi diváky nad 15 let.

Zdroj: FTV Prima

Zdroj: FTV Prima

Zpravodajská stanice CNN Prima News po čtvrt roce fungování zatím dosahuje průměrného podílu celodenní sledovanosti 0,37 % mezi diváky nad 15 let. Vyplývá to z měření ATO-Nielsen Admosphere. 

CNN Prima News začala vysílat 3. května. Na českém trhu se stala konkurencí ČT24. Ta vysílá od roku 2005 a v prvním roce fungování dosahovala průměrného podílu kolem 0,31 procenta, stanice však tehdy měla po zemi jen částečné pokrytí. Nyní za červenec 2020, kdy ji už mohou přijímat domácnosti po celém Česku, měla podíl kolem 4,9 procenta. Mezi další konkurenty patří podle analytiků i portál Seznam Zprávy.

Podíl průměrné celodenní sledovanosti 0,37 procenta dosahuje CNN Prima News podle mluvčího Matěje Štýse jak v hlavní skupině diváků starších 15 let, tak i v její strategické cílové skupině 15 až 69 let. Nejsledovanějšími pořady CNN Prima News jsou  Hlavní zprávy, Showtime, Počasí a Partie Terezie Tománkové. Nyní stanice podle mluvčího připravuje několik novinek na podzimní sezonu.

CNN Prima News začala v květnu vysílat po více než roce příprav. Stanice nabízí téměř 30 pořadů. Roční náklady na provoz vyjdou na stovky milionů Kč. CNN Prima News funguje na základě smlouvy s divizí CNN International Commercial (CNNIC), která poskytuje licenci k používání značky CNN a k přístupu k obsahu a tvorbě programu v rámci celého portfolia CNN.

-čtk-