Fond Genesis Growth získal většinový podíl v R2B2

čtvrtek, 6. srpna 2020, 10:10 Internet & Mobil MediaGuru

Fond rozvojového kapitálu Genesis Growth vstoupil majoritně do společnosti R2B2, která poskytuje programatické reklamní služby.

Zdroj: R2B2

Zdroj: R2B2

Genesis Growth Equity Fund I (GGEF I), fond rozvojového kapitálu specializující se na investice do malých a středních společností především v Česku a na Slovensku, dokončil investici do majoritního podílu v R2B2, která poskytuje služby v programatické reklamě. Oznámila to společnost R2B2, výši podílu neuvedla. Nový finanční partner má podporovat další růst R2B2 a jeho programatických internetových inzertních služeb. Investovat chce do spektra sektorů s preferencí pro B2B a spotřebitelské služby, výrobní firmy s přidanou hodnotou, obchodní modely založené na digitalizaci a firmy s technologicky pokročilými produkty a službami. R2B2 je první investice fondu GGEF I.

„Úspěšná společnost, kterou zakladatelé vybudovali od nuly, na nás učinila velmi dobrý dojem. Oceňujeme také kvalitu manažerského týmu R2B2 a těšíme se na spolupráci. Věříme, že R2B2 má vynikající pozici, aby se podílela na očekávaném dalším rozvoji v oblasti programatické reklamy, což jí umožní dosáhnout dynamického růstu požadovaného pro investice našeho fondu,“ uvedl Marek Hoščálek, partner společnosti Genesis Capital Growth.

Zakladatelé R2B2, Kamil Foltin a Martin Čelikovský, kteří dosud drželi po 50 %, si ponechají ve společnosti podíl a mají se i nadále podílet na strategickém směřování společnosti, na rozvoji nových služeb a regionálním rozvoji. „Stále máme ambice zlepšovat služby společnosti nejen po stránce technologické, ale také do budoucna reagovat na výzvy a příležitosti, které obor programatické reklamy přináší," sdělili.

Od srpna 2020 společnost vede nový generální ředitel František Bauma a nový technický ředitel Lukáš Alexandr, dlouholetí manažeři R2B2, kteří se zároveň stávají i jednateli společnosti. „Máme ambice být významným hráčem na trhu programatické reklamy, a to nejen na českém, ale prostřednictvím expanze i na dalších trzích. Naším cílem je i nadále přinášet vysokou úroveň našich služeb stávajícím i novým klientům,“ uvedli.

Zdroj: R2B2

Zdroj: R2B2

Společnost R2B2 byla založena Kamilem Foltinem a Martinem Čelikovským v roce 2009. Za posledních deset let se stala předním technologickým hráčem na českém trhu, který provozuje digitální reklamní síť zahrnující všechny obrazovky s internetovým připojením – počítače, mobilní zařízení a televizory. Společnost poskytuje služby více než 100 internetovým vydavatelům a televizním stanicím, které prodávají reklamní plochy stovkám reklamních agentur a přímým inzerentům.

V České republice činí podíl programaticky obchodované reklamy na trhu s internetovou reklamou přibližně 64 % ve srovnání s téměř 90 % v USA nebo Velké Británii. Odhaduje se, že podíl programatiky vzroste do roku 2025 na více než 75 %. 

-mav-