KFC kvůli pandemii přestává dočasně užívat svůj slogan

středa, 26. srpna 2020, 10:15 Aktuality, Marketing MediaGuru

Slogan „Tak dobré, že si budete olizovat prsty“ se v době pandemie nejeví jako bezpečný. KFC jej proto dočasně stahuje.

„Tak dobré, že si budete olizovat prsty“ nezní v současné době příliš zodpovědně, zdroj: Shutterstock.

„Tak dobré, že si budete olizovat prsty“ nezní v současné době příliš zodpovědně, zdroj: Shutterstock.

Řetězec rychlého občerstvení KFC se rozhodl ke změně svého sloganu. Ten dosavadní, který využívá již 64 let, se totiž v době pandemie koronaviru, kdy je kladen zvýšený důraz na hygienu, nezní příliš zodpovědně. Slogan „Tak dobré, že si budete olizovat prsty“ tak bude dočasně na celém světě pozastaven. 

„Letošní rok je extrémně náročný, především ale představuje nové výzvy. A protože je pro nás bezpečnost hostů i zaměstnanců to nejdůležitější, rozhodli jsme se používání našeho legendárního sloganu dočasně pozastavit,“ říká Catherine Tan-Gillespie, globální ředitelka marketingu KFC. Slogan však nemizí nestálo. Až nastane ten správný čas, znovu jej KFC vrátí.

KFC také ještě zpřísnila pravidla při přípravě svých kuřecích produktů. Na pracovištích je od propuknutí pandemie povinné častější mytí a dezinfekce rukou, dezinfikují se všechny povrchy, i platební terminály a kiosky, dokonce i tašky na jídlo.

Na KFC Rozvozu se objednávka předává bezkontaktně jak kurýrům, tak konečným zákazníkům a upřednostněny jsou bezkontaktní platby. V mobilní aplikaci KFC je k dispozici služba Objednej&Vyzvedni, díky které si hosté objednají a zaplatí online ze svého telefonu, a v předem určený čas si své jídlo na vybrané pobočce vyzvednou. V každé restauraci je k dispozici dezinfekce a před pokladnami jsou vyznačeny zóny rozestupu.

-stk-