Mapy.cz využívají v kampani T-Mobile tzv. body zájmů

čtvrtek, 20. srpna 2020, 17:35 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Seznam.cz do budoucna zvažuje využití bodů zájmů neboli POI pro standardní reklamní kampaně.

Mapový portál Mapy.cz od společnosti Seznam.cz uvedl ve spolupráci s operátorem T-Mobile letní projekt Spolu po magentové. Do prostředí Mapy.cz jsou na výletních místech umístěny stovky reklamních POI, neboli bodů zájmu. Když je zákazníci operátora s využitím aplikace Mapy.cz při svých letních výletech po České republice navštíví a naskenují příslušný QR kód, získají od T-Mobile neomezená data na celý den zdarma. Seznam.cz do budoucna zvažuje využití POI pro standardní reklamní kampaně.

„Reklamní POIky nativnější formou prezentují kampaň klienta a zároveň přináší také přidanou hodnotu pro uživatele, který může po jejich nalezení získat benefit v podobě dat zdarma. Dalším podobným projektům jsme určitě otevřeni. Zatím nejde o standardní formu reklamy, ke každé takové spolupráci přistoupíme individuálně,“ uvedl Ondřej Krišica, ředitel divize Reklamy v Seznam.cz.

Podle manažera týmu Mapy.cz, Martina Jeřábka, masivnější trávení dovolené v Česku způsobuje výrazné nárůsty uživatelů Mapy.cz, což je velká příležitost pro klienty, kteří chtějí oslovit populaci v aktivním věku.  „Jen za první měsíc letošní prázdninové sezóny navštívilo web Mapy.cz o 16% uživatelů více. Mobilní aplikaci Mapy.cz použilo dokonce o 47 % uživatel více," komentuje Jeřábek meziroční srovnání návštěvnosti podle interních dat.

-mav-