Monitoring: Reklamní trh se v červenci vrátil k růstu

středa, 26. srpna 2020, 07:30 Reklama MediaGuru

Červenec se stal prvním měsícem od letošního března, kdy se hrubý objem reklamy v médiích ve srovnání s loňským stejným obdobím nesnížil.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Monitorované investice za nákup reklamního prostoru v médiích naznačují v letošním červenci návrat k růstovému trendu. Červenec se stal prvním měsícem od březnových opatření proti šíření Covid19, ve kterém žádný z monitorovaných mediatypů v meziročním srovnání neklesal. Ukazují to data společnosti Nielsen Admosphere.

Nejlépe se v červenci dařilo rádiové reklamě. Tištěná, televizní a outdoorová reklama vykázaly mírný růst na úrovni 2-3 %.

Za období od ledna do července 2020 zůstává ale v plusových číslech jen televizní reklama. Ostatní mediatypy ve srovnání se stejným loňským obdobím klesaly dvouciferně, nejvíce outdoorová reklama o téměř třetinu. Celkově je pak za sledované mediatypy souhrnný hrubý reklamní objem od ledna do konce července nižší o čtyři procenta.

Zdroj: Nielsen Admosphere

Zdroj: Nielsen Admosphere

Připomínáme, že monitorované investice nevyjadřují reálné objemy investované do reklamy v médiích. Jsou postaveny na ceníkových reklamních cenách a nezohledňují bartery nebo poskytnuté slevy. Součástí přehledu není internetová reklama, u níž monitoring postihuje jen display reklamu a video reklamu, a nepokrývá tak všechny typy internetové reklamy. 

Objem reklamy v TV a v rádiu se v červnu stabilizoval

pondělí 20. července 2020

-mav-