Na značku Blažek bylo vyhlášeno mimořádné moratorium

sobota, 29. srpna 2020, 07:45 Aktuality, Marketing, Retail MediaGuru

S problémy kvůli pandemii se potýká i módní značka Blažek, soud nad firmou vyhlásil mimořádné moratorium.

Zdroj: FB Blažek

Zdroj: FB Blažek

Na módní průmysl dolehla pandemie koronaviru opravdu ztěžka. Mnoho zahraničních značek nyní zavírá své obchody a propouští své zaměstnance. Těžkosti se nevyhnuly ani českým značkám. Jednou z nich je firma Blažek, specializující se od roku 1997 na pánskou módu. V pátek 28. srpna nad ní soud vyhlásil mimořádné moratorium na maximálně tři měsíce. Během této doby nelze na společnost vyhlásit úpadek. Vyplývá to z informací uveřejněných v Insolvenčním rejstříku. 

Módní značky utahují opasky, zavírají obchody, propouštějí

pátek 21. srpna 2020

Firma Blažek v současnosti provozuje na českém trhu 24 obchodů a na Slovensku 8, spolu s tím má i internetový obchod Blazek.cz. Zaměstnává 125 lidí a v uplynulém účetním období dosáhla obratu přes 455 mil. korun. Ve své komunikaci se spojuje se známými tvářemi, například s Tomášem Satoranským, Romanem Vojtkem nebo Leošem Marešem. V době nouzového stavu byla nucena uzavřít všechny své prodejny a prodej přes internet nebyl schopen ani částečně vykompenzovat prodejní ztráty.

Jak se píše v návrhu na mimořádné moratorium, Blažek „má zájem nastalou situaci konstruktivně řešit a pokusit se stabilizovat další provoz podniku“. 

Vyhlášení mimořádného moratoria umožňuje speciální zákon Lex COVID. Využily ji například i české letecké společnosti ČSA a Smartwings.

-stk-