Novým majitelem Bezrealitky je Marek Rosenbaum

pondělí, 17. srpna 2020, 07:30 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Bezrealitky mění majitele, od skupin MMS Digital, Rockaway a Genesia Investments ho kupuje investor Marek Rosenbaum. Portál plánuje expanzi do Polska a Maďarska.

Marek Rosenbaum doposud působil na pozici člena dozorčí rady společnosti MMS Digital, která v projektu držela majoritní 51% podíl, zdroj: Bezrealitky

Marek Rosenbaum doposud působil na pozici člena dozorčí rady společnosti MMS Digital, která v projektu držela majoritní 51% podíl, zdroj: Bezrealitky

Bezrealitky, český portál pro přímý prodej a pronájem nemovitostí bez zprostředkovatele, mění majitele. Od skupin MMS Digital, Rockaway a Genesia Investments ho kupuje investor Marek Rosenbaum, který získává 100% podíl ve společnostech Bezrealitky a Bezrealitky Slovensko. Marek Rosenbaum doposud působil na pozici člena dozorčí rady společnosti MMS Digital, která v projektu držela majoritní 51% podíl. Hodnota transakce nebyla zveřejněna. Vedením portálu bude i nadále pověřen tým Hendrika Meyera, který stojí za jeho současným růstem.

Nový investor chce podpořit inovace i expanzi celého portálu. „Jedním z hlavních cílů je nyní zpřístupnit v plně online prostředí možnost uzavření prodeje včetně výhodného financování. Posilujeme tým a jsme připraveni obsloužit i nové typy klientů. Budou jim například k dispozici osobní asistenti, kteří je v případě zájmu provedou celým procesem prodeje,“ uvedl Rosenbaum s tím, že plánují i službu pro rychlý odkup nemovitosti přímo Bezrealitkami.

Firma plánuje expandovat do zahraničí. Po Slovensku, kam vstoupila v roce 2019, plánuje vstoupit do Polska, Maďarska a v budoucnu i na další trhy střední a východní Evropy. Byznys Bezrealitky roste hlavně na úkor realitních kanceláří. Samotný přímý trh, tedy prodej a pronájem s vyloučením prostředníka, za poslední rok vyrostl o 14 %.

Portálu, který v roce 2007 založil podnikatel Jakub Havrlant, za poslední tři roky stouply tržby o takřka 250 % z 11,5 mil. korun v roce 2016 na 40 mil. korun v roce 2019. Letos Bezrealitky očekávají překonání obratu 50 mil. korun. V současné době má portál asi 10% podíl na trhu s prodeji rezidenčních nemovitostí a 20% podíl ze všech pronájmů, přičemž v Praze se jedná o 40 %. 

-zue-