Pilulka.cz zavádí samoobslužné výdejní boxy, první je v Praze

středa, 19. srpna 2020, 10:15 Aktuality, Retail MediaGuru

Internetová lékárna Pilulka.cz umístila na Senovážné náměstí v Praze svůj první PilulkaBox. V budoucnu chce zásilky doručovat i pomocí samořiditelných AutoBoxů.

Zdroj: Pilulka.cz

Zdroj: Pilulka.cz

Internetová lékárna Pilulka.cz testuje nový způsob vyzvednutí zboží. V centru Prahy na Senovážném náměstí umístila svůj první PilulkaBox, který slouží jako úschovna zásilek, umožňující vyzvednutí objednávky bez obsluhy.

„Doručení objednávky prostřednictvím PilulkaBoxu nabízí zákazníkům řadu výhod, zejména rychlejší vyzvednutí bez front a čekání. Jakmile je zásilka připravena k odběru, obdrží zákazník SMS zprávu s informací o vyzvednutí a kódem, který při vyzvednutí zadá na displeji boxu,“ říká Tomáš Záruba, produktový ředitel Pilulka.cz. 

Boxy chce Pilulka.cz primárně umístit ve svých více než 150 lékárnách po celé České republice, aby měl zákazník možnost využít jak online služby, tak poradenské role lékárníka. „Autonomní výdej objednaného zboží je dlouhodobě naší vizí a očekáváme, že jednou bude obdobným zařízením vybavena většina našich kamenných lékáren. Už samotnou návštěvou Pilulka lékáren chceme demonstrovat zákazníkům moderní a digitální lékárenství. PilulkaBox navíc rozšiřuje šíři sortimentu lékárny více jak třicetkrát. Boxy naopak nechceme umisťovat do exteriéru s nevhodnými teplotními podmínkami pro náš sortiment,“ vysvětluje Martin Kasa, spolumajitel Pilulka.cz.

Internetová lékárna navíc pracuje na propojení samoobslužného výdejního boxu a samořiditelného vozidla, který by zásilky doručil až k zákazníkům. „Budoucnost retailu je v online objednání a bezobslužného doručení v kombinaci s vysoce odborným poradenstvím zákazníkům. Nový koncept chceme představit na každoroční Pilulka konferenci pro naše obchodní partnery,“ doplňuje Martin Kasa. 

Pilulka není jediným hráčem, který investuje do vlastních samoobslužných výdejních boxů. Alza, jež v současnosti provozuje na českém, slovenském a maďarském trhu celkem 205 AlzaBoxů, chce jejich počet v příštím roce zpětinásobit. Vlastní boxy začala letos v létě budovat také Zásilkovna.

-stk-