Pizza Coloseum spustila vlastní in-store rádio

čtvrtek, 6. srpna 2020, 15:45 Aktuality, Marketing, Retail MediaGuru

Pizza Coloseum začala ve svých pobočkách využívat in-store rádio s programem na míru.

Zdroj: IS Media

Zdroj: IS Media

Nové in-store rádio s programem na míru hraje v 15 restauracích řetězce Pizza Coloseum. Soukromá síť restaurací začala rádio s hudební licencí od nezávislého správce autorských práv Soundreef využívat nejen kvůli finanční úspoře, ale především díky možnosti volit do programu tematickou hudbu stylově vhodnou právě do provozu pizzerie. Dodavatelem služby je zlínská společnost IS Media.

V restauracích Pizza Coloseum až do instalace nového rádia fungoval vlastní systém přehrávání hudby. „Ten však nebyl vyhovující, písně měly různou hlasitost, písničky se opakovaly a systém musel obsluhovat personál restaurace,“ uvedl Petr Utěkal, ředitel marketingu společnosti Coloseum Restaurants

IS Media licencuje hudbu od nezávislého správce autorských práv Soundreef, který licencuje hudbu přímo od autorů a hudebníků. „Agentury jako OSA nebo Intergram nemají s těmito umělci nic společného a odpadá tak povinnost platit jim příslušné poplatky. Klienti tak obvykle uspoří okolo 50% nákladů za hudbu,“ vysvětluje princip služby David Malina, manažer IS Media.

-mav-