Satelitní Skylink chystá v Praze placené pozemní vysílání

pátek, 28. srpna 2020, 11:40 Aktuality, TV MediaGuru

Provozovatel satelitní a internetové televize Skylink připravuje ve spolupráci s Prague Digital TV spuštění placené televize na terestrické platformě.

Mapa pokrytí Skylink Anténa+ na terestrické platformě pro Prahu a okolí, zdroj: Skylink

Mapa pokrytí Skylink Anténa+ na terestrické platformě pro Prahu a okolí, zdroj: Skylink

Společnost M7 Group, provozující česko-slovenské satelitní a internetové televize Skylink, připravuje ve spolupráci se společností Prague Digital TV spuštění kódované placené služby na terestrické platformě pro Prahu a okolí. Komerční start nové služby pod značkou Skylink Anténa+ se připravuje na říjen letošního roku, současně se zveřejněním obchodních parametrů.

„Terestrický příjem je v České republice stále velmi populární. Přechod z DVB-T/MPEG-2 na DVB-T2/HEVC díky podstatnému rozšíření kapacity terestrického vysílání otevřel cestu ke spuštění atraktivních placených programů. M7 Group nechce stát stranou. Na projekt v celostátním měřítku je třeba se připravit a získat potřebné zkušenosti. Naším prvním krokem bude spuštění placené služby v Praze a okolí,“ říká člen představenstva společnosti M7 Jaromír Glisník.

Od 3. září přejde regionální síť 4. na kanále 46 z formátu DVB-T na DVB-T2. Přechod se týká diváků, kteří přijímají televizní stanici Praha TV a rozhlasové stanice Český Impuls a Rádio Dechovka. Přechod na nový formát bude pro diváky znamenat přeladění televizorů nebo set top boxů. Současně budou zahájeny technické testy nové placené televizní nabídky. Testy budou probíhat několik týdnů.

-stk-