Severní Morava přejde jako jedna z posledních na DVB-T2

pondělí, 24. srpna 2020, 09:45 Aktuality, TV MediaGuru

Mezi posledními regiony v Česku čeká přechod na nový televizní standard DVB-T2 severní Moravu.

Zdroj: České Radiokomunikace

Zdroj: České Radiokomunikace


Jedním z posledních regionů v Česku čeká přechod na nový televizní standard DVB-T2 severní Moravu. Přecházet se začne ve čtvrtek 27. srpna, kdy se vypne stávající DVB-T vysílání programů České televize z vysílačů Ostrava – Hošťálkovice, Ostrava – Hladnov, Frýdek – Místek – Lysá hora a Jeseník – Praděd.

Diváci, kteří dosud přechod na nový standard televizního vysílání neřešili a přijímají TV stanice České televize s varovným piktogramem, budou potřebovat pro zajištění bezplatného příjmu televizor nebo set top box, který umí přijmout DVB-T2 vysílání.

Diváci, kteří již nyní přijímají vysílání ČT v novém standardu DVB-T2, ve kterém jsou všechny stanice vysílány v HD kvalitě a lze je identifikovat podle HD symbolu v logu TV stanice, přelaďovat nemusí. Stávající DVB-T vysílání komerčních televizních stanic bude vypínáno v průběhu října.

Přechod na DVB-T2 pokračuje podle nově schváleného harmonogramu. Poslední DVB-T vysílače budou vypnuty ke konci října 2020, kdy bude současné televizní pásmo 700 MHz uvolněno pro nové mobilní sítě 5G. Jako poslední bude přecházet Zlínský kraj.

Na nový standard televizního vysílání DVB-T2 přešlo 64 procent všech pozemních vysílačů. Po přechodu na DVB-T2 na severní Moravě bude zbývat osm procent vysílačů se starším standardem DVB-T.

-mav-