Škoda Auto připravila ke svému 125. výročí virtuální hru

středa, 26. srpna 2020, 11:45 Aktuality, Marketing MediaGuru

V rámci oslav 125. výročí svého vzniku vytvořila Škoda Auto závodní hru ve virtuální realitě.

Hru Škoda Time Machine si mohou už nyní zahrát návštěvníci mladoboleslavského muzea automobilky, zdroj: Brainz Immersive.

Hru Škoda Time Machine si mohou už nyní zahrát návštěvníci mladoboleslavského muzea automobilky, zdroj: Brainz Immersive.

U příležitosti oslav 125 let od svého založení vytvořila Škoda Auto ve spolupráci se studiem Brainz Immersive závodní hru Škoda Time Machine ve virtuální realitě. Hru bude možné si zahrát v mladoboleslavském muzeu, u dealerů značky a také si ji budou moci zdarma stáhnout majitelé VR headsetu Oculus Quest. 

Hráči se v rámci desetiminutového zážitku ocitnou v roli řidiče ikonických vozů značky, který má za úkol ujet co nejrychleji závodní okruh pomocí série zrychlovačů a zpomalovačů umístěných na trati. Podle celkového časového skóre pak můžou získat zlatou, stříbrnou nebo bronzovou medaili. „Během herního zážitku se řidiči pohybují fantastickou krajinou, která odráží zlomové etapy společnosti. Prvním vozem je ikonický model Voiturette A, následně se hráči svezou i vozem Škoda 1000 MB, Favorit nebo OCtavia až po elektromobil Škoda Vision iV,“ popisuje Tobias Talmon L’Armée, Head of Global Communication Content and Strategy společnosti Škoda Auto. 

Hra je již nyní dostupná v expozici Škoda Muzea v Mladé Boleslavi. Pro co nejautentičtější zážitek je zároveň doplněna o 3D tištěný volant, do kterého je vsazena dvojice ovladačů. „Cílem bylo navrhnout volant tak, aby dobře padl do ruky a hráč byl závodem opravdu pohlcen. Samotný design se navíc inspiroval sportovními volanty konceptu Vision iV,” dodává autor volantu designér Jakub Stedina. Zájemci si mohou volant vytisknout i sami. Návod automobilka zpřístupnila ve verzi pro domácí 3D tiskárny. 

Hra bude rovněž k dispozici prostřednictvím online distribuční služby SideQuest, určené majitelům VR zařízení značky Oculus. Škoda Auto je údajně vůbec první značkou na světě, která publikuje hru na tomto herním tržišti.

Původně jsme chtěli se Škoda Time Machine oslovit mezinárodní publikum na letošním ročníku ženevského Autosalonu. S ohledem na současnou situaci jsme ale nakonec s klientem proměnili celý koncept, kdy hra nebude exkluzivně určena pouze pro veletrhy, ale nabídneme ji společně s volantem všem příznivcům virtuální reality,” vysvětluje Robin Pultera, CEO kreativní agentury Brainz Immersive. 

Kromě toho bude hra k dispozici také zákazníkům u dealerů značky, kde si bude možné vyzkoušet i virtuální aplikaci Škoda Heritage. 

-stk-