ČT nasadí v říjnu dramatickou minisérii Herec

středa, 9. září 2020, 07:30 TV MediaGuru

Česká televize zařadí na říjnové neděle drama z 50. let s Vášáryovou, Bokovou a Cinou v hlavních rolích.

Zdroj: ČT

Zdroj: ČT

Třídílná dramatická minisérie Herec, časově situovaná do 50. let minulého století, obsadí říjnové neděle na hlavním kanále České televize. První díl nabídne v neděli 11. října od 20:15.  V nedělním vysílání obsadí čas, který teď náležím reprízám detektivních povídek natočených podle spisovatelky Hany Proškové

Herec tak bude jedním z mála premiérových pořadů původní dramatické tvorby, kterou ČT1 na svém kanále letos na podzim přinese. Jak bylo uvedeno na nedávném zasedání Rady ČT, několikaměsíční jarní výpadek ve výrobě kvůli pandemii covid-19 se projevil na podobě programového podzimního schématu ČT1. 

V hlavních rolích minisérie uvidí diváci Emílii Vášáryovou, Jana Cinu a Jenovéfu Bokovou. Režisérem minisérie je Peter Bebjak, scénář napsal Petr Bok. 

Dramatický příběh je zasazen do počátku padesátých let, líčí příběh muže, jehož otec padl ve válce ve službách západní armády a matka zemřela ve vězení jako kolaborantka. Je talentovaným hercem v ochotnickém divadle, ale místo herecké kariéry musí střídat zaměstnání. Nastupuje jako údržbář na univerzitu. Řídící orgán StB ho nasadil na tamního profesora matematiky, kterého režim potřebuje získat pro spolupráci. 

-mav-