Lidl představuje v ČR mezinárodní zákaznickou kartu Lidl Plus

čtvrtek, 17. září 2020, 15:55 Aktuality, Retail MediaGuru

Lidl přináší na český trh koncept digitální zákaznické karty Lidl Plus, její výhody bude možné čerpat napříč 13 evropskými zeměmi.

Zdroj: Lidl

Zdroj: Lidl

Lidl na tuzemský trh uvádí nový koncept digitální zákaznické karty Lidl Plus, která má nabídnout řadu benefitů. Cenové nabídky mohou zákazníci čerpat napříč 13 evropskými zeměmi, kde Lidl působí. Usnadnit se má také reklamace a vracení zakoupeného zboží. Zdarma ke stažení je již nyní v App Store a Google Play.  

Zákazníci mohou kartu Lidl Plus získat prostřednictvím online registrace. Karta má podobu QR kódu, který v průběhu markování zboží stačí přiložit ke speciálnímu skeneru a čerpat výhody. „Ty spočívají v zajímavých Lidl Plus cenách, exkluzivních slevových kuponech i aktuálních letácích, které se mění každý týden,“ upřesňuje jednatel společnosti Lidl Michal Farník. 

V aplikaci jsou rovněž uloženy i elektronické opisy papírových účtenek. „Účtenky zůstanou trvale uložené v historii nákupů, a výrazně tak usnadní reklamaci nebo vracení zakoupeného zboží,“ popisuje Michal Farník. Další funkcionality budou do aplikace postupně přidávány. 

Všichni registrovaní uživatelé mají kromě standardního cenového zvýhodnění k dispozici také exkluzivní slevové kupony, jejichž účelem je poskytnout zákazníkům nabídku přesně na míru podle vlastních preferencí. Kupóny je možné v aplikaci libovolně aktivovat a deaktivovat, a zvolit tak jejich platnost i segment nabídky. „Cílem programu je nabídnout zákazníkovi rychlý přístup ke všemu, co jej skutečně zajímá a nezatěžovat jej další reklamou,“ přibližuje Michal Farník.

Kromě praktických funkcí, jako je například navigace do kterékoliv prodejny Lidlu, nabízí aplikace Lidl Plus i zábavné prvky. Za každý nákup obdrží zákazníci například stírací los, v budoucnosti se také mohou těšit na soutěže o exkluzivní ceny. 

Vývojem loajalitního programu se Lidl intenzivně zabývá již déle než dva roky. V současné době je Lidl Plus aktivní ve 12 zemích Evropy (Rakousko, Španělsko, Dánsko, Polsko, Německo, Nizozemí, Slovensko, Belgie, Lucembursko, Finsko, Velká Británie a Irsko) a ve všech těchto zemích mohou se svou digitální kartou nakupovat levněji i čeští zákazníci. V programu je registrováno již více než 10 milionů uživatelů a jejich počet s přibývající expanzí do dalších zemí neustále stoupá. 

-stk-