Live Sweaters mění název na Merino.Live

čtvrtek, 24. září 2020, 10:05 Aktuality, Marketing MediaGuru

Módní značka Live Sweaters mění název i logo. Bude z ní Merino.Live, impulsem pro změnu je plán rozšiřovat výběr módních kousků z merino vlny a nezaměřovat se jen na svetry.

Značka má nejen nový název, ale i logo, zdroj: Merino.Live

Značka má nejen nový název, ale i logo, zdroj: Merino.Live

Česká módní značka Live Sweaters, zabývající se výrobou designového oblečení z merino vlny, mění název i logo. Od 22.září 2020 vystupuje pod novým označením Merino.Live.

„Název Live Sweaters nám bránil v přirozeném růstu, protože v očích zákazníků jsme zakotvili pouze na jeden typ produktu. Rozhodně se nechceme omezovat jen na výrobu svetrů, a proto jsme se uchýlili k radikální změně identity,“ říká Michal Richter, zakladatel původní značky Live Sweaters.

Změna je spojena se strategickým rozhodnutím firmy, která se už nechce zaměřovat jen na prémiové svetry, ale tvořit různé druhy oblečení a doplňků z merino vlny. „Merino.Live je název, který nám konečně dává možnost volně tvořit různé druhy oblečení a doplňků z merino vlny. Věřím, že naši zákazníci budou rozmanité kolekce vnímat jako krok dopředu,“ dodává Richter.

Nové logo je složeno ze dvou odlišných stylů písma, čímž značka upozorňuje na kreativitu, která se odráží v její tvorbě. Kromě názvu a loga bude firma v rámci své marketingové komunikace využívat i odlišnou paletu barev. V té je zahrnut odstín oranžové, modré a černé. Za zpracováním nové identity stojí grafik Jan Buchtela ze studia Davis&Miller.

Značku pod názvem Live Sweaters založil v roce 2017 podnikatel Michal Richter. Oblečení má být vhodné jak na sportovní aktivity, tak na setkávání ve společnosti. Značka provozuje i showroom v pražské Londýnské ulici.

-zue-