Mattoni 1873 dál sjednocuje barvy PET lahví svých značek

pátek, 11. září 2020, 07:30 Aktuality, Marketing MediaGuru

Ke sjednocení barvy PET lahví, vedoucí ke snadnější recyklaci, přistupují další značky z portfolia společnosti Mattoni 1873.

Hanácká kyselka se bude nově stáčet do jednotné světle modré barvy, zdroj: Mattoni 1873.

Hanácká kyselka se bude nově stáčet do jednotné světle modré barvy, zdroj: Mattoni 1873.

Hanácká kyselka, Poděbradka a Dobrá voda jsou další značky minerálních vod z portfolia skupiny Mattoni 1873, které se v příštích měsících začnou plnit do PET lahví jedné barvy. Po značce Mattoni tak mají usnadnit recyklaci a koloběh PET materiálu podle principů cirkulární ekonomiky.

„Nápojový průmysl má skvělou příležitost stát se jako první plně cirkulárním a udržitelným při zachování všech výhod spotřebitelských balení,“ říká Alessandro Pasquale, generální ředitel Mattoni 1873, a dodává: „Krokem, který k tomu povede, je kromě sjednocení barev i zavedení plošného zálohového systému, o nějž usilujeme. Získáme tak čistý recyklát potravinářské kvality, ze kterého lze vyrábět nové lahve znovu a znovu.“

Značka Mattoni sjednotila barvu svých PET lahví již v roce 2019. Portfolio ochucené i přírodní minerální vody Hanácká kyselka je dnes v obchodech k vidění v pěti různých barevných provedení PET lahví. Stáčení do lahví jednotné světle modré barvy již začalo a v průběhu podzimu se budou výrobky dostávat na trh. Koncem letošního roku se k těmto dvěma značkám přidá i Poděbradka a Dobrá voda. Pět barevných variant se tak zredukuje na světle modrou u lahví Dobré vody a zelenou u Poděbradky.

Mattoni recykluje reklamu, sjednocuje barvu lahví

úterý 23. července 2019

-stk-