Seznam zakládá pro komerční projekty Seznam Brand Studio

úterý, 1. září 2020, 12:00 Internet & Mobil MediaGuru

Seznam.cz spojuje aktivity komerčního obsahu do jednoho místa, vzniká Seznam Brand Studio. Řídí ho Ondřej Sitta, organizačně ho zaštiťuje Tomáš Búřil.

Tomáš Búřil, zdroj: Seznam.cz

Tomáš Búřil, zdroj: Seznam.cz

Internetová společnost Seznam.cz se rozhodla od září sdružit všechny obsahové komerční produkty na jedno místo do nově vznikajícího Seznam Brand Studia. Klientům má nabízet produkty Seznam Native, product placement, testování, kontextovou reklamu a další. Seznam Brand Studio organizačně zaštítí obchodní ředitel Tomáš Búřil, v čele studia stojí Ondřej Sitta.

Seznam zdůvodnil, že chce podle potřeb klientů navrhovat jejich celoroční strategie napříč různými obsahovými komerčními produkty. S rozšiřováním sítě Seznamu se podle společnosti v poslední době zvyšuje i komerční obsah v médiích Seznamu.

„Seznam dnes již není jen osm miliónů lidí na internetu, ale také třeba 2,2 miliónu unikátních diváků v televizi, 350 tisíc čtenářů v tiskovém suplementu týdně, nebo dle našich dat přes 200 tisíc posluchačů týdně v rádiu na různých platformách. Zde všude obsahově komunikujeme s našimi uživateli a chceme tuto možnost nabídnout i našim obchodním partnerům. Vzniká celá řada nových produktů. Jde například o Seznam Native, Advertorial či product placement, které našim klientům distribuují reklamní obsah netradičními cestami. Nově spojíme aktivity komerčního obsahu do jednoho místa, Seznam Brand Studia, které bude v Seznamu odpovědné za všechny produkty spadající do této oblasti,“ popsal Tomáš Búřil, obchodní ředitel Seznam.cz.

Inspirací pro projekt se podle jeho slov stala studia známých zahraničních médií. „Mezi příklady mohu uvést CNN Create, T Brand Studio, WSJ Custom Studios, Guardian Labs či BBC StoryWorks,“ doplňuje Búřil.

Do budoucna chce Seznam.cz posílit všechny typy komerčního obsahu, a to nejen o další textové formáty, ale i o video a audio. Do nabídky tak mají být zařazeny i podcasty. V rámci obsahových služeb Seznamu mají podle Búřila velmi dobrý dopad komerční články produktu Seznam Native. Seznam.cz plánuje rozšířit spolupráci s dalšími médii nejen v rámci ČR, ale i se zahraničními mediálními domy. Novinkou je například spolupráce se SME.sk.

-mav-