Stock přináší do České republiky japonský gin Roku

úterý, 22. září 2020, 13:00 Aktuality, Marketing, Reklama MediaGuru

Japonský gin Roku bude při uvedení marketingově podpořen, hlavní část kampaně však proběhne až příští rok.

Gin Roku se má servírovat namíchaný ve sklenici ledu typu highball s kvalitním tonikem a šesti proužky zázvoru, zdroj: Stock.

Gin Roku se má servírovat namíchaný ve sklenici ledu typu highball s kvalitním tonikem a šesti proužky zázvoru, zdroj: Stock.

Společnost Stock Plzeň-Božkov přináší na český trh novinku v podobě japonského prémiového ginu značky Roku. Podpoří ho marketingová kampaň, jejíž hlavní část proběhne až příští rok. 

Název Roku znamená v překladu „šest“ a právě tato číslice se odráží jak v designu hexagonální lahve, tak v chuti, kterou tvoří kombinace šesti botanicals – rostlin typických pro Japonsko. Patří mezi ně květy a lístky sakury, lístky zeleného čaje Sencha a Gyokuro, plody pepře Sansho a citrusů Yuzu, z nichž se používá kůra. 

Japonský původ je reflektován i v provedení obalu. Na lahvi je ručně nakreslen znak číslice šest, zároveň jsou na ni obtisknuty i další klíčové vizuály, které jsou dílem japonským řemeslných výrobců kimon Chiso. Etiketa je vyráběna z tradičního papíru washi.

Gin Roku, jenž pochází z destilatérského domu Suntory v Ósace, byl poprvé na trh uveden v roce 2017. Nyní bude k dostání i na českém trhu v barech a restauracích. Podpoří ho zejména v příštím roce kampaň v online prostředí, tisku i na festivalech, eventech a v barech. Do komunikace budou zapojeni i influenceři, v plánu jsou i PR aktivity. Pro B2B partnery jsou připraveny vzdělávací semináře. 

-stk-