Z módních online hráčů do reklamy nejvíce investuje Zalando

úterý, 15. září 2020, 16:05 Reklama, Aktuality MediaGuru

Podle monitoringu reklamy Nielsen Admosphere patří k největším reklamním zadavatelům z řad módních hráčů německé e-shopy.

Zdroj: Zalando

Zdroj: Zalando

Za prvních sedm měsíců letošního roku investovaly do reklamy z módních online hráčů nejvíce zahraniční e-shopy. Podle monitoringu reklamy Nielsen Admosphere, sledující ceníkovou hodnotu reklamního prostoru, umístil e-shop Zalando do médií reklamu v hodnotě téměř 160 mil. korun. Jen o sedm milionů méně zaplatil další německý hráč – online obchod About You. Pod hranicí 100 mil. korun se v daném období pohybovaly hodnoty inzerce prodejců Altisport, Decasport a Sam 73 Apparel. Jde ale o monitorované, nikoli skutečné ceny.

Zdroj: Nielsen Admosphere

Zdroj: Nielsen Admosphere

Podle online průzkumu Nielsen Admosphere nakupuje módu na internetu 58 % českých spotřebitelů. Do kamenných obchodů za módou zavítá 80 % Čechů, kteří jsou aktivní v digitálním prostředí. V supermarketech a hypermarketech nakupuje dnes skoro polovina respondentů. O něco více než čtvrtina respondentů pak pořizuje oděvy z druhé ruky, tedy v second-hand obchodech (včetně těch online), v bazarech, od známých a podobně. Tato možnost je opět výrazně více využívána ženami (38 % oproti 16 % mužů).

Téměř 40 % lidí vyráží do obchodů s oblečením alespoň jednou měsíčně, dalších 28 % pak zhruba jednou za čtvrt roku. Nejčastěji Češi nakupují, když shání něco konkrétního na sebe (77 %), ale velmi častou záminkou jsou i výprodeje (59 %). Třetím důvodem je i nabídka, která respondenty zaujme, když jdou kolem obchodu (58 %).

-stk-