Facebook propojí Messenger s Instagramem

neděle, 4. října 2020, 09:25 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Sociální síť Facebook propojí chatovací aplikaci Messenger i s Instagramem.

Uživatelé Instagramu a Messengeru si budou moci navzájem posílat zprávy, zdroj: Facebook.

Uživatelé Instagramu a Messengeru si budou moci navzájem posílat zprávy, zdroj: Facebook.

Facebook propojí svou chatovací službu Messenger se sociální sítí Instagram, konkrétně jeho funkcí Direct Messages. Uživatelé těchto dvou aplikací si tak budou moci vzájemně posílat zprávy, aniž by museli mít obě dvě nainstalované, uvedl server CNBC.

Avizovaná změna je tak prvním krokem k plánu Facebooku propojit postupně všechny aplikace, a to nejen Instagram a Messenger, ale také WhatsApp, a posílit tak dominantní postavení na poli chatovacích služeb.

Facebook koupil Instagram v roce 2012 za miliardu dolarů, o čtyři roky později převzal WhatsApp za 16 miliard. Vlastní aplikaci Messenger rozvíjí od roku 2011. Podle výsledků Facebooku k druhému čtvrtletí letošního roku, dokázaly všechny tři zmíněné aplikace přilákat dohromady 3,14 miliard unikátních uživatelů měsíčně.

Podle CNN je propojení Instagramu s Messengerem nyní testováno na vybraných trzích. V příštích měsících by pak mělo být rozšířeno do celého světa. Termín, kdy by měla přijít na řadu i integrace WhatsAppu, společnost odmítla zatím uvést.

-stk-