Facebook Seznamka míří do Evropy, spouští se i v Česku

čtvrtek, 22. října 2020, 12:15 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Facebook uvádí v několika evropských zemích včetně Česka rozhraní Facebook Seznamka pro navazování vztahů.

Zdroj: Facebook

Zdroj: Facebook

Společnost Facebook nově spouští v rámci Evropy Facebook Seznamku (Facebook Dating). Facebook Seznamka je speciální rozhraní, v rámci kterého si může uživatel  vytvořit svůj vlastní profil. 

Mezi klíčové funkcionality Facebook Seznamky patří: Příběhy (Stories), které umožňují sdílet momenty každodenního života a navázat spojení s někým, kdo má stejné zájmy. K další funkci patří Tajný favorit (Secret Crush), která umožňuje prozkoumat potenciální vztahy s lidmi známými z Facebooku nebo Instagramu. Je možné si vybrat až devět svých přátel z Facebooku nebo sledujících na Instagramu. Dále jsou to Události a skupiny, kde si zvolit, zda se na Facebook Seznamce objeví osoby s podobnými zájmy. Poslední funkcí je Virtuální rande, umožňující spustit video chat se svým protějškem kliknutím na ikonku videa. 

Facebook sdělil, že nebude zobrazovat současné přátele uživatele jako možný protějšek a ani je nebude upozorňovat na to, že je někdo uživatelem Seznamky. Profil na Facebook Seznamce se nebude objevovat ve vybraných příspěvcích na Facebooku. „Společnost Facebook je odhodlaná vytvořit ze své Seznamky místo, kde se lidé cítí v bezpečí a mohou tak pohodlně hledat svůj nový protějšek a začínat smysluplné vztahy," uvedla firma.

Od 22. října 2020 se Facebook Seznamka spouští v Rakousku, Belgii, Bulharsku, na Kypru, v České republice, Dánsku, Estonsku, Finsku, Francii, Německu, Řecku, Chorvatsku, Maďarsku, Irsku, Itálii, Litvě, Lucembursku, Lotyšsku, na Maltě, v Holandsku, Polsku, Portugalsku, Rumunsku, Švédsku, Slovinsku, na Slovensku, na Islandu, v Lichtenštejnsku, Norsku, ve Španělsku, Švýcarsku a Spojeném království. Facebook Seznamka je v současnosti dostupná ve 20 dalších zemích světa. 

-mav-