Heureka chce přes mezinárodní marketplace propojit devět trhů

úterý, 20. října 2020, 13:30 Aktuality, Retail MediaGuru

Srovnávací portál Heureka, jenž působí na devíti trzích Evropy, chce všechny své platformy propojit jedním online tržištěm.

Zdroj: Heureka

Zdroj: Heureka

Srovnávací portál Heureka již nějaký čas buduje na své platformě online tržiště. V současnosti na něm eviduje celkem na 1300 e-shopů. Do budoucna chce přes marketplace propojit všech devět trhů, na kterých působí. 

„Naší ambicí je stát se vedoucím hráčem našeho regionu,“ uvedl Tomáš Braverman, CEO Heureka Group, na konferenci The Future of E-Commerce, Innovations & Technology, kterou 20. října organizoval v online prostředí deník E15. „Pracujeme na strategii one marketplace, one catalogue, kdy vše propojíme do jednoho katalogu,“ přiblížil. 

Přes jednotný marketplace by mohli čeští zákazníci jednoduše nakupovat například ze slovinského či chorvatského e-shopu, zahraniční spotřebitele by zase mohli využívat nabídku z českých online obchodů. Heureka by se následně měla postarat o doručení objednávky odkudkoliv kamkoliv. 

Na českém trhu svá online tržiště v poslední době intenzivně buduje skupina Mall pod názvem Mall Partner a Alza s projektem Dropshipment. Svůj marketplace buduje také módní e-shop ZOOT nebo online lékárna Pilulka. Ve světě dominují hráči jako Amazon a Alibaba. 

-stk-