Mall Pay začíná „skipovat“, vysvětlí to cvičením

úterý, 6. října 2020, 12:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

Fintech skupiny Mall a ČSOB představuje nové produkty, uvádí tzv. skipovací karty.

Tzv. skipovací platební karta od Mall Pay, zdroj: Mall Pay

Tzv. skipovací platební karta od Mall Pay, zdroj: Mall Pay

Mall Pay, společný fintech skupiny Mall a ČSOB, dva týdny po získání licence poskytovatele platebních služeb malého rozsahu od České národní banky, představil novinku v podobě tzv. skipovací kartu, s vlastnostmi kreditky bez nutnosti zakládat si účet v bance. Podpoří je kampaní z prostředí fitness studia. 

Skipování znamená v pojetí Mall Pay přeskočení překážek spojených s placením, které může bránit dokončení nákupu, a to včetně těch administrativních. Nabízí limit na odloženou platbu, do kterého se nyní vejde i vybavení domácnosti, se splatností až 50 dní.

„Lidé vnímají podstatný rozdíl mezi odložením platby jako povinností a přeskočením všech nepříjemných věcí spojených s placením a objednávkou zboží. Skipování tedy výrazně lépe vyjadřuje, co chceme zákazníkům přinést. Neodkládáme totiž pouze platbu. Umožňujeme přeskočit výběr platební metody, zadávání karetních údajů, odpočítávání dnů do výplaty nebo starosti s reklamací, pokud vyberete špatné zboží. A díky jednoduchému zákaznickému prostředí také bankovní byrokracii,“ uvedl Adam Kolesa, CEO Mall Pay. 

Princip skipování bude Mall Pay podporovat online kampaní, v níž bude vše vysvětlovat pomocí cvičební sestavy. „Nechceme být konzervativní, naopak snažili jsme se o to, aby komunikace byla hravá, dynamická a zároveň trochu nostalgická,“ popsal Adam Kolesa. „Věřím, že koncept budeme používat dlouhodobě,“ dodal. Kreativa je dílem agentury Brainz Disruptive. 

Skipovací platební karta je navržena v modrém minimalistickém designu. Je možné ji propojit s Google Play i Apple Pay. Ovládá se přes aplikaci Mall Pay, kde je možné ji i zablokovat. Je možné s ní platit kdekoliv, tedy v běžných obchodech i na internetu, a také v zahraničí. Směnné kurzy zajišťuje ČSOB, která skipovací platební kartu Mastercard vydává.

Mall Pay nově nabídne také čtyři zákaznické účty: Na zkoušku, Start, Plus a Komplet. Základní nazvaný Na zkoušku je totožný se službou, jakou uživatelé mohli využívat zdarma doposud. Start je taktéž zdarma, vyžaduje však detailnější identifikaci a prověření uživatele a jeho příjmů, díky čemuž může nabídnout limit 50 000 Kč se splatností až 50 dnů, respektive do 20. dne následujícího měsíce s možností odložení části vyúčtování o další měsíc. Ověření probíhá online, přes zákaznickou zónu Mall Pay nebo prostřednictvím aplikace, a je záležitostí několika minut.

Skipovací platební kartu získají účty s názvem Plus a Komplet. Plus za 39 korun měsíčně je pro ty, kteří chtějí využívat její limity při nákupech i mimo e-shopy se skipovacím tlačítkem Mall Pay. Oproti Startu nabídne kromě karty například 2x ročně možnost využít řemeslníka v případě nenadálé události. Zákaznický účet Komplet je navržen pro všechny, kteří nakupují často. Za 89 korun měsíčně nabízí navíc dopravu zdarma na výdejny v síti Uloženky, Mall nebo do Mall boxů, předplatné magazínu dTest a získávání trojnásobného počtu věrnostních bodů v rámci loajalitního programu.

Možnost platit s Mall Pay v současnosti nabízí více než stovka partnerů včetně e-shopů skupiny Mall. Do konce roku by měly přibýt desítky míst. Od skipovací platební karty očekává až pětinásobné navýšení realizovaných plateb. Ještě letos chce fintech uvést ještě i virtuální kartu.

-stk-