MPO zahájilo kampaň Chytrá volba k úsporám energie

úterý, 20. října 2020, 17:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

Ministerstvo průmyslu a obchodu zahájilo kampaň Chytrá volba, Čechům má pomoci vyhledávat příležitosti k úsporám energie.

Z vizuálu kampaně MPO, zdroj: MPO

Z vizuálu kampaně MPO, zdroj: MPO

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) spouští kampaň Chytrá volba. Čechům má pomoci vyhledávat příležitosti k úsporám energie. Cílem je podpořit aktivní řízení spotřeby v domácnostech, firmách i veřejné správě.

„Je na čase zabývat se podporou úspor energie i jinou formou, než jsou investiční dotace. Je třeba se pokusit změnit přístup lidí ke spotřebě energie a motivovat je k úspornému chování. Bariéra nespočívá jen ve financích, týká se také povědomí o přínosech a možnostech, jak realizovat energeticky úsporná opatření,“ sdělil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Kampaň začíná na podzim, první fáze potrvá do května 2021. Má naučit širokou veřejnost, podnikatele, státní správu i samosprávy vnímat příležitosti k úsporám energie. Kampaň provází sdělení „Věci žerou víc, než možná tušíte“ a konkrétní příklady a inspirace, jak vysokou spotřebu omezit.

Kampaň nebude postavena jen na environmentálních tématech, zaměří se také na dopady na zdraví, zvýšení produktivity nebo pohodlí a také na finanční efekty. Odehrávat se bude zejména na internetu a sociálních sítích, veřejnost se s ní setká i v dalších médiích s tím, že centrálním místem bude web www.chytra-volba.cz.

Zdroj: MPO

Zdroj: MPO

MPO bude v kampani informovat o nízkonákladových řešeních, která mohou v nadcházející topné sezóně snížit provozní náklady i o investičně náročnějších projektech, pro jejichž kvalitní projektovou přípravu jsou právě podzim a zima velmi vhodným obdobím. 

Zvláštní pozornost se také bude věnovat Energetickým konzultačním a informačním střediskům (EKIS), která mají za úkol poskytovat úvodní bezplatné poradenství v kontextu s energetickými úsporami a obnovitelnými zdroji energie. V současné době je jich v České republice víc než šedesát, nachází po celém území Čech i Moravy.

-mav-