Praha v nové kampani proti koronaviru apeluje na veřejnost

pondělí, 26. října 2020, 07:10 Aktuality, Reklama MediaGuru

Hlavní město Praha spouští kampaň proti koronaviru „Chraňte sebe i ostatní“, hlavní tváří jsou lidé z první linie.

Vizuál pražské kampaně, zdroj: Hlavní město Praha

Vizuál pražské kampaně, zdroj: Hlavní město Praha

Hlavní město Praha pokračuje v kampaních proti koronaviru. Cílem je ukázat, jak je důležitá slušnost a pomoc ostatním. Nová kampaň „Chraňte sebe i ostatní“ je postavena na pozitivní komunikaci a na fotografiích skutečných lidí z řad záchranářů, policistů, strážníků, hasičů a Českého červeného kříže.

Praha kampaň spouští od pondělí 26. října. „Kampaň poukazuje na to, že základní pravidla a zásady (včetně 3R) jsou nejefektivnější cestou k omezení šíření nákazy. Obzvláště nyní, kdy počty nemocných a v karanténě rostou, kampaň připomíná, že naše chování ovlivňuje nejen zdraví nás samotných, ale i zdraví ostatních,“ říká primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

Cílem kampaně „Chraňte sebe i ostatní“ je apel k veřejnosti na dodržování všech vládních opatření poukázáním na osoby v první linii, které svým zodpovědným chováním, ohleduplností a slušností můžeme ochránit a pomoci jim překonat kritické období pandemie. Jejím cílem je také oslovit veřejnost a motivovat část obyvatel, kteří odmítají dodržování pravidel, aby si vzpomněli na ty, kteří jsou vystaveni nebezpečí každý den.

Kampaň vytvořil odbor médií a marketingu pražského magistrátu a celkové náklady na její výrobu a instalaci do veřejného prostoru byly přibližně 360 tisíc korun bez DPH. Část venkovních ploch poskytl městu bezplatně Svaz provozovatelů venkovní reklamy (SPVR). Kampaň se objeví také v tištěných periodikách, rádiích, online médiích, na sociálních sítích či na billboardech po Praze.

Pražský magistrát rovněž poděkoval všem, kteří se do kampaně zapojili, a to včetně médií, která nabídla svůj prostor za zvýhodněných podmínek a někdy i zdarma. V další části kampaně se plánují zapojit také některé známé osobnosti a influenceři.

-mav-