Rossmann chce podpořit ženy, které přišly o práci

pátek, 30. října 2020, 07:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

Rossmann přichází s novým projektem Rossmann ženám. Cílem je poskytnout podporu ženám, které přišly o práci.

Zdroj: Rossmann

Zdroj: Rossmann

Drogistický řetězec Rossmann spouští nový projekt Rossmann ženám, s nímž chce podpořit ženy, které kvůli současné situaci přišly o práci.

Projekt navazuje myšlenkou na stávající komunikační koncept společnosti, který se zaměřuje na péči a krásu. Ve spolupráci s portály Jobs.cz a Práce.cz poskytuje Rossmann péči svým zákaznicím i relevantním odborným poradenstvím. „V posledních měsících přišli v Česku o práci desetitisíce lidí a z větší části jde bohužel o ženy. Projekt Rossmann ženám vznikl proto, že chceme být našim zákaznicím oporou a pomáhat jim toto náročné období překonat,“ přibližuje vznik kampaně Marcela Syrovátková, vedoucí marketingového oddělení Rossmann.

Vizuální stránka kampaně působí minimalisticky a na první pohled produktově. Ve skutečnosti však komunikuje přesný opak – tedy to, že na získání nové práce či zvládnutí pohovoru je třeba víc než jen kosmetické produkty.

Hlavní část projektu se odehrává na webových stránkách www.rossmann.cz/rossmann-zenam. Zde čeká odborné poradenství v oblastech duševního zdraví, personálního poradenství, vzdělávání a mnoha dalších. Obsah jednotlivých kategorií vzniká také ve spolupráci se známými tvářemi různých profesních odvětví – své příspěvky zde mají personalistky, profesionální stylistky, make-up artistky a influencerky, například bloggerka Kristýna Dolejšová s projektem Za normální holky, kterým povzbuzuje ženy, aby se cítily dokonalé právě takové, jaké jsou. Dále je komunikován na sociálních sítích pod hashtagem #rossmannzenam.

Pod kampaní je podepsána agentura DDB.

-stk-