Seznam.cz uvedl pro začínající inzerenty Sklik Začínáme

pondělí, 12. října 2020, 12:30 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Projekt je určen hlavně pro menší a střední klienty, kteří si chtějí inzerci v online nejprve sami vyzkoušet na vlastní pěst.

David Velechovský, zdroj: Seznam.cz

David Velechovský, zdroj: Seznam.cz

Společnost Seznam.cz uvedla v rámci svého reklamního systému službu Sklik Začínáme. Jde o průvodce nastavení a správy reklamních kampaní, který je určený pro začínající zadavatele internetové reklamy. Průvodce se automaticky nabídne přímo v rozhraní Skliku všem novým klientům. Pro ty stávající má Sklik nadále plnou verzi rozhraní.

Seznam.cz chce průvodcem zjednodušit novému klientovi nastavení a vyhodnocení kampaní v běžném rozhraní reklamního systému. Projekt je určen hlavně pro menší a střední klienty, kteří si chtějí inzerci v online nejprve sami vyzkoušet na vlastní pěst.

„Vycházíme z toho, že nový klient chce primárně oslovit potenciální zákazníky a nechce trávit čas zkoumáním typů kampaní a podrobným nastavováním. Sklik Začínáme mu to snadno umožní a provede ho prvními kroky zadávání inzerce tak, aby se vyhnul nejčastějším chybám a nemusel se jako začátečník pouštět do složitějších nastavení, která zpravidla zprvu nevyužije,“ říká David Velechovský, manažer konzultací Sklik.

Systém má pomoci zadavatelům s plněním třech cílů:

  • zvýšení návštěvnosti svých stránek formou Obsahové kampaně
  • přivedení zákazníků do prodejny prostřednictvím Vyhledávací kampaně
  • zvýšení prodeje produktů e-shopu díky Vyhledávací kampani

Po spuštění kampaně v Sklik Začínáme získá klient přehled s výkonem. „Počítáme samozřejmě s tím, že se klientovi po nastavení první kampaně ozve náš obchodník a detaily kampaně s ním případně doladí. Základní kroky v Skliku ale zvládne nyní každý začátečník sám,“ doplňuje Velechovský. Podle něj je to možné i díky propojení s daty z Firmy.cz.

Letos Seznam.cz už spustil Sklik Akademii, která je určena primárně pro začátečníky a částečně pokročilé, zúčastnit se jí ale mohou i manažeři, kteří se chtějí v Skliku jen zorientovat. Obsahuje tutorial videa, postupy pro vytváření kampaní, tipy k jejich zefektivnění a další.

-mav-