Skinners vstupuje s vylepšenou ponožkobotou na Kickstarter

úterý, 20. října 2020, 16:05 Aktuality, Reklama MediaGuru

Brněnská značka Skinners spouští na americkém Kickstarter kampaň na vylepšenou verzi ponožkobot.

Zdroj: Skinners

Zdroj: Skinners

Česká značka Skinners vstupuje již podruhé na americký crowdfundingový portál Kickstarter, kde chce přes kampaň nabídnou vylepšenou verzi svých ponožkobot. 

Za značkou stojí dvojice Petra Procházky a Michaely Matějkové z Brna, kteří před čtyřmi lety přišli s nápadem vytvořit hybrid mezi ponožkou a botou pro sport, ale i běžné chození.

Poprvé využila značka Kickstarter v roce 2016, kdy se jí podařilo vybrat 16 milionů korun. Od té doby vyrobila téměř 300 tisíc párů, které mimo jiné nosí baseballový tým Boston Red Sox v USA, fotbalisté v Kuvajtu a objednávky přichází i z 18 000 kilometrů vzdálené Nové Kaledonie. Celkem jsou dostupné ve více než 90 zemích světa. A obrat společnosti se za předchozí dva roky vyšplhal k 90 milionům korun, přičemž 80 % všech zakázek přichází ze zahraničí. 

Druhá kampaň na Kickstarteru na podporu kolekce 2.0 běží od pondělí 19. října, trvat bude následujících šest týdnů. Nová verze ponožkobot bude k dostání za výhodnou zavádějící cenu od 45 USD. „Na vývoji nové kolekce jsme pracovali téměř dva roky, po technologické stránce jsme se velmi posunuli. Pracujeme s odolnějšími materiály, které jsou méně náchylné na extrémní vnější vlivy. Zásadní změna je přidání vyjímatelné stélky, která díky výšce pouhé dva milimetry nesníží barefoot pocit, zároveň však dodá vyšší komfort,“ popisuje novou kolekci Petr Procházka. 

Novinkou je také rozšíření velikostní řady i nový tvar. Testem prošlo celkem 8 variant kopyt za spolupráce odborníků obuvnického průmyslu, než se našla finální verze. „Lidé by měli mít více druhů obuvi ve svém botníku a střídat je.  Klasické boty totiž nejsou pro naši nohu vždy tím nejlepším, zvláště pak, jsou-li těsné, tuhé a nedávají svalům a šlachám na chodidlech příliš volnosti,“ vysvětluje přednosti ponožkobot. 

Skinners jsou vyrobeny z odolných funkčních vláken. Ze spodní strany jsou vyztuženy dvouvrstvou podrážkou z velmi odolného švédského polymeru zapuštěného do textilie bez použití lepidel a švů. „Nepoužíváme žádné toxické změkčovadlo a použité sloučeniny jsou zcela bez obsahu ftalátů. Naše výroba je bezodpadová, což není u bot běžné. Výrobní odpad je minimalizován pod hranicí 1 %,“ říká Michaela Matějková a dodává, že veškerá výroba probíhá v České republice. 

-stk-